Materiał promocyjny

Chrom na odchudzanie

Spons Chrom
Spons Chrom
Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?

Właściwości chromu

Prawidłowy poziom chromu zapewnia bezpieczeństwo podstawowych procesów metabolicznych białek, węglowodanów oraz tłuszczów. Kolejna jego funkcja to udział w przemianie glukozy – jest on elementem związku, który odpowiada za jej tolerancję i przenoszenie. Dzięki chromowi proces transportu glukozy oraz insuliny do poszczególnych komórek ciała przebiega poprawnie. A – jak wiadomo – odpowiednie stężenie tych związków krwi jest niezwykle istotne. Każde zachwianie na tym polu może poskutkować problemami zdrowotnymi na tle cukrzycowym.

Suplementowany odpowiednio chrom niweluje ryzyko zapadnięcia na schorzenia układu krwionośnego, na przykład na groźną miażdżycę czy chorobę niedokrwienną serca. Chrom uczestniczy również w procesach spowalniających starzenie się naskórka, wspiera działanie układu odpornościowego i pomaga syntezować wiele witamin. Wyniki badań wskazują na jego pozytywną rolę w hamowaniu zaników pamięci oraz innych zaburzeń na tle neurologicznym. Co więcej, chrom obniża też poziom hormonu stresu, redukując jego niekorzystne działanie na organizm. Warto poznać potrzeby naszego organizmu, by wybrać odpowiedni suplement. Różnorodne rodzaje suplementu można znaleźć w sklepie SFD.

Chrom w walce z otyłością

Jak wspomnieliśmy we wstępie, chrom można znaleźć w licznych preparatach, które mają wesprzeć organizm w walce z nadwagą. Istnieje wiele analiz, które podkreślają jego działanie na tej płaszczyźnie. Wykazały one, że suplementacja chromem w połączeniu z aktywnością fizyczną przynosiła wymierne efekty. Wynika to m.in. z ograniczenia apetytu, bo właśnie taki efekt wywołuje przyjmowanie tego pierwiastka.

Przyczyny niedoboru w organizmie

Głównym czynnikiem wpływającym na niedobory chromu w organizmie jest uboga w odpowiednie produkty dieta. Dostarczanie mikroelementu z jedzeniem jest niezwykle ważne, ponieważ nie posiadamy zdolności do magazynowania tego pierwiastka w komórkach i wydalamy go przede wszystkim z moczem. Do nadmiernej utraty chromu może dojść, gdy w Twoim życiu pojawi się dużo stresujących sytuacji. Do niedoborów może prowadzić także intensywna aktywność fizyczna oraz ubogie w składniki odżywcze menu, pełne wysoko przetworzonej żywności. Zastanawiasz się, po czym poznać, że brakuje chromu? Jeśli czujesz się rozdrażniony, poirytowany oraz zmęczony bez powodu i często towarzyszą Ci bóle głowy, istnieje duże ryzyko, że potrzebujesz odpowiedniej suplementacji.

Suplementacja

Przedstawione wyżej informacje udowadniają, że chrom pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. W związku z szybkim trybem życia, chronicznym przemęczeniem i niedbałym odżywianiem zaleca się jego suplementację. To w pełni bezpieczne, ponieważ nie istnieje ryzyko przedawkowania suplementu.

Artykuł powstał we współpracy z Sklepem SFD

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości