suplementy

  suplementy

  W dzisiejszych czasach nieustannie rośnie wybór odnośnie kosmetyków, produktów do pielęgnacji oraz suplementów diety. Mogłoby się więc wydawać, że łatwo jest zagubić się wśród drogeryjnych półek, pomiędzy tysiącami rzekomo skutecznych preparatów. Jednak okazuje się, że wśród klientów firm kosmetycznych czy producentów suplementów diety, rośnie także świadomość konsumencka. Panie, które zdecydowały się wypróbować płyn doustny Este Synergy, sprawdziły skład i były zadowolone z tego, co w nim znalazły. Dowiedz się, dlaczego opłaca się stosować preparaty świadomie i sprawdź, co zawierają te rewolucyjne szoty.

  Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?

  Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu treningów, zacząłeś pilnować swojej diety. Chcesz wreszcie pozbyć się kompleksów i schudnąć. A może zakończyłeś właśnie okres budowania masy mięśniowej i planujesz redukcję, by odsłonić wypracowane w pocie mięśnie? Koniecznie poznaj nowy spalacz tłuszczu Redin z dodatkiem adaptogenów i dowiedz się, dlaczego zapewnia wsparcie na każdym etapie redukcji.

  Dla prawidłowego rozwoju płodu niezwykle ważne jest dieta przyszłej mamy. Kobiety w ciąży powinny przyjmować nie tylko kwas foliowy i witaminy grupy B, ale ich dieta powinna być bogata w cholinę. Co to takiego i w jakich produktach można ją znaleźć? Jak na organizm dziecka w łonie matki wpływa niedobór choliny? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog i położnik prof. Romuald Dębski.

  Zdrowa i zbilansowana dieta oraz ruch to podstawa. Czy codzienną dietę powinniśmy wzbogacić dodatkowo o suplementy? Czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia? Komu są one potrzebne? Jak je dobierać? Rozmawialiśmy na ten temat z Iwoną Wawer z Krajowej Rady Suplementów i Odżywek oraz Renatą Jurgiel, internistką.

  Polacy biorą suplementy na potęgę. Panuje powszechna opinia, że produkt, który nie jest na receptę jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Potem przekonanie to przenosimy na nasze dzieci. Czy suplementy dla dzieci są bezpieczne i konieczne? O tym w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Katarzynę Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae oraz lekarza pediatrę Pawła Grzesiowskiego.

  Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest, w dniu 21 marca, już po raz dziewiąty. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Alinę Topczewską, mamę Michała cierpiącego na zespół Downa, razem z synem. Jak wychowywać dziecko z zespołem Downa, czy posłać go do szkoły integracyjnej i jak Michał wspomina początki w szkole?

  Na co pomagają suplementy diety i czy trudno jest zarejestrować takie produkty? Czy muszą one spełnić jakiekolwiek normy? O prawnych aspektach rejestracji suplementów diety rozmawialiśmy z Katarzyną Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.

  Niektórzy naukowcy twierdzą, że suplementy diety, mikroelementy i witaminy potrafią nam zaszkodzić. Polacy przodują w ich przyjmowaniu. Które suplementy szkodzą, które są obojętne dla naszego organizmu, a które go wspomagają? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN - Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.

  Dorośli łykają je tonami. Okazuje się, że podajemy je także co trzeciemu dziecku. Czy suplementy można bez przeszkód podawać dzieciom? Gościem Dzień Dobry TVN była pediatra dr Ewa Drzewiecka. Czy najmłodsze pokolenie dzieci to dzieci niedożywione i chorowite? Jak wzmocnić zdrowie i odporność nie używając suplementów a dbając o codzienną dietę?

  Czy, dostępne bez recepty, suplementy diety, mające - w teorii - poprawiać jakość naszego życia seksualnego, działają? O niebezpiecznych substancjach, rzetelnych badaniach naukowych i efekcie placebo rozmawialiśmy z dr. Andrzejem Depko.