Trądzik różowaty to głównie przypadłość kobiet. Nieleczona może doprowadzić do wielu problemów. Dr n. med. Krzysztof Gojdź - jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i wykładowca elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging ma sposób na eliminację zaczerwienienia, zarumienienia i widocznych naczyń krwionośnych.
Gość Dzień Dobry TVN aktywista, lider Wolnych Konopi Andrzej Dołecki bez wyroku przesiedział w areszcie 84 dni. Za niesłuszny areszt sąd zasądził mu odszkodowanie w wysokości 93 tys. zł. Został również oczyszczony z zarzutów, które mu stawiano. Powiedział nam o powodach aresztowania, absurdach panujących w areszcie, skutkach izolacji i walce o legalizację medycznej marihuany.
Holandia zrezygnowała z kurczaków pochodzących z ferm przemysłowych. Gościa Dzień Dobry TVN Katarzynę Bosacką zapytaliśmy, czym różni się kurczak z hodowli ekologicznej od tego z hodowli standardowej i jaki wpływ na zdrowie człowieka ma soja, którą karmione są kurczaki z ferm przemysłowych.
Kilkanaście lat temu dzieci mające dziury w zębach mogły liczyć na pomoc stomatologów, którzy mieli swoje gabinety w szkołach. Teraz młodzież nie ma takiej możliwości. Rezygnacja przez szkoły z obecności dentystów fatalnie wpłynęła na kondycję zębów młodych ludzi. Około 90 proc. nastolatków w Polsce ma próchnicę. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: krajowego konsultanta ds. stomatologii dziecięcej prof. Dorotę Olczak-Kowalczyk i dyrektora jedno z gimnazjów w Łodzi Witolda Młynarczyka, aby zapytać ich, na czym polegają trudności stworzenia takich gabinetów w szkołach i czy na poprawę tych zatrważających statystyk mogą mieć wpływ zajęcia profilaktyczne.
Maja Kuczyńska w tunelu aerodynamicznym trenuje Indoor Sky Dancing. Jej nagranie, które trafiło do Internetu wyświetlono kilkadziesiąt milionów razy. 16-latka ma już na swoim koncie ogromny sukces. Maja jest utytułowaną Mistrzynią Świata Juniorów w Indoor Sky Dancing. Maję gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN. Kto namówił ją na pierwszy trening? Ile czasu potrzebowała, by osiągnąć tak wysoki poziom. I co jej to daje?
Polscy mężczyźni mają coraz mniej zdrowych plemników, a to może powodować problemy z płodnością. Jak się okazuje, duży wpływa na to ma niewłaściwy styl życia. O konkretne powody obniżania się jakości nasienia i możliwość jego "naprawy" zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ginekologa Jarosława Niemoczyńskiego i seksuologa Izabelę Jąderek.
Gościem Dzień Dobry TVN była dr Anna Grabowska, lekarz stomatolog Malo Clinic Warsaw, która tłumaczy, na czym polega implantologia. Czym różnią się implanty od koron? Czy są równie wytrzymałe jak naturalne zęby i, jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Zaburzenia integracji sensorycznej dotyczą nieprawidłowości w zakresie przetwarzania bodźców ze świata zewnętrznego w obrębie kanałów: czuciowego, słuchowego, wzrokowego, węchowego i smakowego. Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła specjalistkę integracji sensorycznej Małgorzatę Wiśniewską-Kamienik, by porozmawiać z nią o terapii pobudzającej zmysły przez zabawę, ruch i aktywność motoryczną.
Bohaterka cyklu "słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 24-25 tygodniu ciąży. Dlaczego przyszłe mamy powinny właśnie wtedy wykonać test na obciążenie organizmu glukozą? Jak na tym etapie przebiega rozwój dziecka?
EKSTRA | Zobaczcie całą, niepublikowaną w programie, rozmowę z Angelique Kerber sensacyjną zwyciężczynią Australian Open 2016. W finale pokonała Serenę Williams. Przed tym sukcesem niewielu wiedziało, że ta śliczna blondynka, która reprezentuje Niemcy, świetnie mówi po... polsku. Okazuje się bowiem, że Angelique jest z pochodzenia Polką. Po turnieju tenisistka zamierza wypocząć w rodzinnym Puszczykowie. Wśród przedstawicieli mediów oczekujących na nią na lotnisku w Poznaniu była również dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Dlaczego Angelique nie gra dla Polski? Czy ma amulety, które przynoszą jej szczęście? Czy Agnieszka Radwańska gratulowała jej zwycięstwa?
Postanowiliśmy, wspólnie z trenerem Tomaszem Choińskim, zmotywować Was do ćwiczeń w parach. Raz, dwa, trzy... jest poniedziałek... zczynamy tydzień z dobrą energią, ćwicząc z Tomkiem przy muzyce Michaela Jacksona! Nasz trener ma tyle w sobie energii, że zdaniem Marcina Prokopa, mógłby nią oświetlić cały Sopot. Czy Marcin przyłączył się do ćwiczeń?
Na całym świecie - także w Polsce - testowana jest kamizelka, która ratuje życie osobom mającym problemy kardiologiczne. W przypadku wykrycia oznak zawału zostają uruchomione - umieszczone w niej - elektrody, które „podają" pacjentowi impuls elektryczny (analogiczny do tego jaki podaje defibrylator). O fenomenie tej kamizelki powiedział w Dzień Dobry TVN kierownik Kliniki Elektrokardiologii Uniwersytetu Medycznego W Łodzi prof. Jerzy Krzysztof Wranicz. W studiu gościliśmy także fizyka Tomasza Rożka, którego zapytaliśmy o przyszłość "inteligentnej odzieży" wspieranej przez elektronikę.
Angelique Kerber w finale Australian Open pokonała Serenę Williams, która była faworytką spotkania. Angelique jest teraz na ustach całej Polski. Co w czasie meczu czuła jej najbliższa rodzina? Jakie towarzyszył im emocje chwilę po zwycięstwie? Z dziadkiem tenisistki rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Katarzyna Jaroszyńska.
Według najnowszych danych aż 41 mln dzieci poniżej piątego roku życia ma nadwagę. Jak walczyć z otyłością wśród najmłodszych? Co jest najczęstszą przyczyną nadwagi? Gdzie szukać pomocy? Co w tej sprawie może zrobić rząd lub producenci żywności? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Dr Alicja Karney, pediatra oraz Marta Ławska, która schudła 35 kg, uczestniczka „X Factor”.
Poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego po ulicach nie jest łatwe, tym bardziej zimą. Nieodśnieżone chodniki i śliskie podjazdy stanowią dla wielu niepełnosprawnych przeszkody nie do pokonania. Przekonał się o tym Robert Burneika aka Hardkorowy Koksu, który na wózku przemierzał warszawskie ulice. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich wrażeniach. W studiu gościliśmy także prezesa Fundacji Polska bez Barier Macieja Augustyniaka, którego zapytaliśmy o bariery architektoniczne w przestrzeni miejskiej.
Mobbing dotyka coraz większą grupę ludzi. Jakimi cechami charakteryzują się mobberzy i ich ofiary? Jak się bronić przed mobbingiem? Jak należy się przygotować, jeśli zdecydujemy się wnieść pozew o mobbing? Zapytaliśmy o to psycholog Monikę Klonowską i adwokata Waldemara Gujskiego, których zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.
Opalanie na solarium zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry. Pomimo tego z solarium korzystają nawet kilkunastoletnie dziewczynki. Większość krajów europejskich wprowadziła zakaz korzystania z solarium przez dzieci poniżej 18. roku życia. Dlaczego do tej pory nie udało się wprowadzić podobnego zakazu w Polsce? Co można z tym zrobić? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, Piotra Rutkowskiego, onkologa oraz Ewelinę Trzeciak, która choruje na czerniaka.
Podobno większość konsumentów podczas zakupów kieruje się ceną produktu. Nie zawsze jednak to, co tańsze jest dla nas dobre. Co decyduje o cenie sera czy wędliny? Jak kupować dobrej jakości żywność? I czy zdrowe produkty muszą być drogie? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Katarzynę Bosacką, prowadzącą program "Wiem, co jem i, co kupuję".
Teatr 21 tworzą aktorzy z Zespołem Downa. Co daje im gra w teatrze? Jak się czują na scenie? Czy towarzyszy im wstyd? Gośćmi Anny Maruszeczko byli: Michał Pęszyński, aktor Teatru 21 oraz Justyna Wielgus – reżyserka ruchu w Teatrze 21.
Marta Latasiewicz z Oxford University Hospital razem z innymi lekarzami pracuje nad bionicznym okiem. Co to takiego? Czy będzie to alternatywa dla osób niewidzących? Kto będzie mógł poddać się zabiegowi? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Michał Malinowski.
Przygotuj swoje ciało do wiosny i już teraz zacznij ćwiczyć z Tomkiem Choińskim. Nasz trener przygotował trening dla początkujących. każdy poradzi sobie z przysiadami i pompkami. Do dzieła!
Czy płeć dziecka można zaplanować? Według wróżki Anny Kempisty płeć potomka jest zaszyfrowana w naszej dacie urodzenia. Czy istnieje medyczna metoda, która zwiększy szanse, by osiągnąć wymarzony cel? Zapytaliśmy o to Grzegorza Południewskiego, ginekologa i położnika.
Zimą nie należy jeść produktów, które nas wychładzają. Po jakie owoce i warzywa powinniśmy sięgać w sezonie zimowym? Dlaczego należy unikać cytrusów? Czym je zastąpić? Zapytaliśmy o to Justynę Mizerę, dietetyczkę.
W 1984 roku, w Prokocimiu, zaczęto wdrażać pierwsze zabiegi mikrochirurgiczne (również pierwsze w Polsce). Od tego czasu w Dziecięcym Centrum Oparzeniowym przeprowadzono wiele takich operacji, które zakończyły się sukcesem. O powstaniu i rozwoju tej dziedziny medycyny w Polsce opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: prekursor polskiej mikrochirurgii - dr n. med. Tadeusz Łyczakowski i jego uczennica - dr n. med. Anna Chrapusta. Czy są jakieś granice mikrochirurgii? Jesteśmy dumni z takich lekarzy.
Zimą lodowiska zapełniają się amatorami łyżwiarstwa. Niestety są też śmiałkowie, którzy jeżdżą na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. O to, jak należy zachowywać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych zapytał Płetwonurków RP prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Czy sam wszedł do lodowatej wody?
Podczas porodu to położna jest osobą, która ma najbliższy kontakt z rodzącą i noworodkiem. Gości Dzień Dobry TVN: modelkę Ewę Pacułę, felietonistkę Agatę Passent i prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku Joannę Pietrusiewicz zapytaliśmy, jak zmieniały się standardy pracy położnych na przestrzeni lat i jakie oczekiwania mają względem nich pacjentki. Zobaczcie, do czego przyznała się prowadząca DDTVN Ula Chincz.
Nie lubimy bólu i marzymy o tym, by go nie czuć. Jednak, czy życie bez bólu jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Oto historia Łukasza Rechula, który choruje na wrodzoną niewrażliwość na ból. Zobaczcie, jak radzi sobie z brakiem odczuwania bólu.
Łysienie dotyczy osób w różnym wieku bez względu na płeć. Na szczęście dr n. med. Krzysztof Gojdź - jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i wykładowca elitarnej Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej Anti Aging - ma dla osób, które borykają się z tym problemem dobrą wiadomość. Otóż są sposoby na to, by włosy przestały wypadać, a zakola stały się mniejsze. Zobaczcie, jakie.
Eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia opublikowali nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Czym różni się ona od poprzedniej z 2009 roku? Co znajduje się u jej podstawy? Jakie produkty powinniśmy wyeliminować? Z czego wynikają wprowadzone zmiany? Zapytaliśmy o to Hannę Stolińską-Fiedorowicz, dietetyka klinicznego.
Rok temu w szpitalu w Tychach zmarło dwudniowe dziecko. Jego śmierć prawdopodobnie spowodowała bakteria, która wywołała Sepsę. Czy do zakażenia doszło dlatego, że nie zachowano odpowiednich środków ostrożności? Czy nad bakteriami można zapanować? Czy w możemy czuć się bezpiecznie w polskich szpitalach? Gościem Dzień Dobry TVN był dr Grzegorz Madajczak z Zakładu Bakteriologii NIZP–PZH.