Czy św. Mikołaj istnieje? Takie pytanie zadawał warszawskim przechodniom nasz kilkuletni aktor. Na oczach kamer Dzień Dobry TVN badał reakcje ludzi. Jakie padały odpowiedzi?
Szokujący wynik eksperymentu.
"Jeśli ktoś miał korki, to już był panem".
Eksperyment przeprowadzony przez ekipę programu Dzień Dobry TVN na jednym z krakowskich cmentarzy, z udziałem aktorów Oli i Mariusza, pokazał, jak często dochodzi do kradzieży na cmentarzach i jak mało zwracamy na to uwagę.
Sprawdził to Bartek Dajnowski w cyklu "Miejska dżungla".
"Wnioski z reportażu są słodko-gorzkie".
Z pomocą dwójki aktorów, Kai i Mariusza, sprawdziliśmy, czy ludzie reagują, widząc, że tuż obok nich ma miejsce kradzież. Podobny eksperyment przeprowadziliśmy w 2006 roku. Wtedy, przez kilka godzin nagrań, uwagę na złodzieja zwróciła jedynie jedna kobieta. Czy przez 18 lat zmieniliśmy się jako społeczeństwo i czy częściej reagujemy, widząc, że ktoś potrzebuje pomocy? O nowych metodach oszustw opowiedzieli nam w studiu Mateusz Ossowski, trener cyberbezpieczeństwa oraz Damian Kordas, kucharz, influencer.
Jaki był wynik eksperymentu?
Dziecko pozostawione bez opieki powinno budzić nasz niepokój. W ramach cyklu "Miejska dżungla" kamery Dzień Dobry TVN sprawdziły, czy przechodnie interweniują, gdy widzą zagubione na ulicy dziecko. Jak zachować się, gdy najmłodsi potrzebują pomocy?
Nasz reporter w cyklu "Miejska dżungla" sprawdził, jak reagujemy w takiej sytuacji.
Sprawdziliśmy to w kolejnym odcinku cyklu "Miejska dżungla".
W ramach naszego cyklu "Miejska dżungla" sprawdził to Bartek Dajnowski.
Czy Polacy reagują, kiedy widzą czy słyszą, że komuś dzieje się krzywda? To postanowił sprawdzić reporter Dzień Dobry TVN. W materiale z cyklu Miejska Dżungla sprawdził reakcje przechodniów na krzyki z mieszkania w bloku. O zatrważających wynikach porozmawialiśmy z socjologiem doktorem Marek Troszyńskim.
Jak reagują przechodnie? Sprawdziliśmy w cyklu "Miejska dżungla".
Zobacz przejmujący reportaż Dzień Dobry TVN.
Czy Polacy wiedzą, co oznacza międzynarodowy znak "pomóż mi"?
Eksperci radzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo.
W kolejnym odcinku cyklu "Miejska dżungla" reporter Dzień Dobry TVN postanowił sprawdzić, czy kolor kurtki dziecka ma znaczenie.
"To spójne z wieloma wynikami badań".
Bartek Dajnowski w kolejnym materiale z cyklu "Miejska dżungla" sprawdził skłonności kierowców do pomocy w zmienianiu koła. Czy przejezdni chętniej w tej sprawie udzielali pomocy kobiecie, czy mężczyźnie? Czy na drodze płeć ma znaczenie? Zobaczcie wideo.
Wielokrotnie słyszymy w przestrzeni publicznej, że kobiety są gorszymi kierowcami od mężczyzn. Gdy tylko na drodze pojawia się konflikt, słyszymy słynne "to pewnie baba". Czy faktycznie panie gorzej radzą sobie za kierownicą? Czy stereotyp ten ma pokrycie w rzeczywistości? O tym rozmawialiśmy z Justyną Kalisz, instruktorką nauki jazdy oraz z doktorem Markiem Troszyńskim, socjologiem.
"Popularne zjawisko, które określamy rozproszoną odpowiedzialnością"
Kamery Dzień Dobry TVN w ramach cyklu "Miejska dżungla" sprawdziły, czy potrafimy okazać pomoc potrzebującej seniorce. sytuacji osób starszych w Polsce na kanapach Dzień Dobry TVN porozmawiali – socjolog Tomasz Sobierajski oraz epizodystka Barbara Tukendorf.
Skąd bierze się tak duże przyzwolenie na picie alkoholu?
"Inni szukają tylko zysku, ale inni szukają też dobroci".
Styl urban jungle będzie idealny dla wszystkich miłośników roślinności, podróży i materiałów naturalnych. W "Pomysłowych projektach" udowodniła to Iwona Durka, która przygotowała stylową sypialnią dla Agaty.
Andrzej Bargiel wdrapał się na nartach na ośmiotysięcznik Sziszapangma, by później z niego zjechać, oczywiście na nartach! To szaleństwo czy potrzeba ryzyka? A może po prostu Andrzejowi Bargielowi nie odpowiadają nasze polskie trasy zjazdowe? Na naszej kanapie w Dzień Dobry TVN zasiedli bracia: Andrzej i Grzegorz Bargiel, który jest ratownikiem TOPR i międzynarodowym przewodnikiem wysokogórskim.