Bartek Dajnowski po raz kolejny postanowił wykonać eksperyment społeczny, by sprawdzić, jak skorzy jesteśmy do pomocy. Jak reagowali konsumenci, widząc, że matce brakuje pieniędzy na jedzenie dla dziecka?
W cyklu "Miejska dżungla", który emitowany jest w Dzień Dobry TVN i na TVN Style, reporter Bartek Dajnowski sprawdził, czy Polki i Polacy reagują na przemoc psychiczną wobec dziecka.
W kolejnej odsłonie cyklu "Miejska dżungla" reporter Bartek Dajnowski postanowił sprawdzić, czy przypadkowi przechodnie zareagują, gdy grupka dzieci będzie bawić się fajerwerkami.
Czy św. Mikołaj istnieje? Takie pytanie zadawał warszawskim przechodniom nasz kilkuletni aktor. Na oczach kamer Dzień Dobry TVN badał reakcje ludzi. Jakie padały odpowiedzi?
Eksperyment przeprowadzony przez ekipę programu Dzień Dobry TVN na jednym z krakowskich cmentarzy, z udziałem aktorów Oli i Mariusza, pokazał, jak często dochodzi do kradzieży na cmentarzach i jak mało zwracamy na to uwagę.
Z pomocą dwójki aktorów, Kai i Mariusza, sprawdziliśmy, czy ludzie reagują, widząc, że tuż obok nich ma miejsce kradzież. Podobny eksperyment przeprowadziliśmy w 2006 roku. Wtedy, przez kilka godzin nagrań, uwagę na złodzieja zwróciła jedynie jedna kobieta. Czy przez 18 lat zmieniliśmy się jako społeczeństwo i czy częściej reagujemy, widząc, że ktoś potrzebuje pomocy? O nowych metodach oszustw opowiedzieli nam w studiu Mateusz Ossowski, trener cyberbezpieczeństwa oraz Damian Kordas, kucharz, influencer.
Dziecko pozostawione bez opieki powinno budzić nasz niepokój. W ramach cyklu "Miejska dżungla" kamery Dzień Dobry TVN sprawdziły, czy przechodnie interweniują, gdy widzą zagubione na ulicy dziecko. Jak zachować się, gdy najmłodsi potrzebują pomocy?
Czy Polacy reagują, kiedy widzą czy słyszą, że komuś dzieje się krzywda? To postanowił sprawdzić reporter Dzień Dobry TVN. W materiale z cyklu Miejska Dżungla sprawdził reakcje przechodniów na krzyki z mieszkania w bloku. O zatrważających wynikach porozmawialiśmy z socjologiem doktorem Marek Troszyńskim.