firma

  Wakacje sprzyjają kreatywności – także w biznesie. Dlatego warto wykorzystać ten czas nie tylko na myślenie o rozwoju firmy, ale także na faktyczne działanie. Jak to zrobić? Jak rozwinąć firmę w wakacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościmy konsultanta i trenera ds. rozwoju biznesu Romana Szymczaka.

  Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  250 lat temu irlandzki żołnierz założył w mieście Cognac we Francji firmę, która dziś jest znana na całym świecie! Marcin Sawicki spotkał się z potomkiem założyciela, Mauricem Hennessy, by zapytać o klucz do sukcesu rodzinnego przedsiębiorstwa.

  Wszystko zaczęło się od żartu. Katarzyna Bojanowska oraz Joanna Socha założyły własny biznes. Ich firma szyje bokserki dla mężczyzn. Jakie bokserki najbardziej podobają się Marcinowi Prokopowi? :)

  Lucjan Kułeczko i Ewa Kułeczko od 40. lat produkują znicze. Okazuje się, że postęp nie ominął także tej dziedziny. Co to są znicze solarne, co jest modne oraz jakie znicze kupujemy najchętniej? O tym, potentaci na rynku zniczy, opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Założycielki firmy Maamy tworzą stylowe gadżety dla maluchów: zawieszki do smoczków, okładki na książeczki zdrowia, etui na pieluchy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były matki swojego sukcesu: Magda Wąsowicz-Gnatkowska, Agnieszka Wąsowicz-Stokłosa wraz z córką Zosią oraz Asia Wąsowicz.

  Doradcy macierzyński to w Polsce nowy zawód, choć od dana popularny na świecie. Marta Jakobielska i Agnieszka Jaryczewska założyły firmę "Witaj ludziku", która zajmuje się doradztwem macierzyńskim. Nie wiesz, jaki wózek wybrać lub, jak przygotować wyprawkę dla dziecka? Możesz się do nich zwrócić!

  Karol i Paweł Wojciechowscy, byli bokserzy, pokochali kobiece rzęsy. Zajmowali się wcześniej handlem, ale o przedłużaniu rzęs dowiedzieli się od znajomej kosmetyczki, która powiedziała im o tym, że firm dostarczających dobrej jakości materiały do przedłużania rzęs jest w Polsce niewiele. To dobry pomysł na biznes! Postanowili się tym zająć na poważnie, założyli firmę i... nauczyli się, jak przedłużać rzęsy.

  Wizjoner i biznesmen, ojciec, mąż i przyjaciel. Nietuzinkowy, nieprzeciętny i uparty w dążeniu do celu. Polski Steve Jobs- Jan Wejchert - założyciel grupy ITI. Już 18. kwietnia nastąpi wręczenie Nagród Polskiej Rady Biznesu jego imienia najbardziej wyjątkowym przedsiębiorcom. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy finalistów z kategorii: sukces, czyli: prezesa CD Projekt Adama Kicińskiego, Prezesa Zarządu Dr Ireny Eris Henryka Orfingera oraz Andrzeja Przybyło z firmy AB SA. Jak wyglądała ich droga do sukcesu?

  Aleksandra Ruta miała dobry pomysł na to, jak spędzić czas z dzieckiem w terenie, dlatego założyła firmę "Małe kilometry" i napisała książkę "Wyspa księżyca". Porzuciła pracę w korporacji i zajęła się swoim biznesem oraz realizacją marzeń.