choroba

  choroba

  Liczba osób chorych na koronawirusa wciąż rośnie. Przekroczyliśmy już 20 tys. zakażeń dziennie i nie wydaje się, by miało być lepiej. Obecnie, żeby znaleźć dla kolejnych zarażonych COVID-19 szpitalne łóżka, coraz częściej odwoływane są planowane wcześniej operacje i zabiegi. Problemem jest nie tylko brak łóżek czy respiratorów, ale też lekarzy oraz pielęgniarek. Jak sobie z tym radzić?

  Koronawirus z dnia na dzień rozprzestrzenia się coraz bardziej. Choroba dotyka już miliony osób na całym świecie. Jak dotąd nie udało się znaleźć skutecznego leku. Pojawiają się jednak plotki jakoby szczepienie przeciw pneumokokom pomagało w przezwyciężeniu Covid-19. Czy to prawda?

  Maryla Rodowicz przekazuje niepokojące wieści. COVID-19 coraz bardziej się rozprzestrzenia. Liczba zakażonych w ciągu jednej doby w Polsce przekroczyła już 10 tys. osób. Teraz do tej grupy dołączyła również artystka. 74-letnia gwiazda ogłosiła, że jest zarażona koronawirusem. Jaki jest jej stan zdrowia?

  Trzustka to narząd, który warunkuje prawidłowe działanie całego organizmu. Jej zaburzenia mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, zatem regularne badania i kontrola to podstawa. Jak alarmują lekarze, szybkie wykrycie choroby, zwiększa szanse na leczenie. O tym, jakie objawy powinny być dla nas niepokojące oraz o tym, jak dbać o trzustkę powiedział dr hab. n. med. Stanisław Hać.

  Wybitny muzyk, bo tak mówią o nim ci, którzy chociaż raz słyszeli jak śpiewa, zmarł 9 września 2020 r. Gienek odszedł w domu swojej matki, na Białorusi. Artystę wspomina jego partnerka, Agnieszka Stawicka, przyjaciel Rafał Basista i reżyser programu "X-factor" – Wojciech Iwański.

  Maja Kapłon to artystka, która swoim głosem oczarowała jurorów i widzów jednego z talent show. Dziś wokalistka ma wierne grono fanów, którzy na pamięć recytują teksty jej piosenek. Sama przyznaje, że nie wyobraża sobie, by mogła robić cokolwiek innego niż śpiewanie. Choć trudno w to uwierzyć, jej przygoda z muzyką zaczęła się zupełnie niepozornie na Woodstocku. Posłuchajcie, jaką historię Maja opowiedziała nam na Dzień Dobry!

  Zaledwie kilka dni temu światło dzienne ujrzał zwiastun najnowszej części przygód Batmana, a już wiadomo, że jego światowa premiera zostanie przesunięta. Wszystko za sprawą panującej epidemii koronawirusa i podanej przez Warner Bros. informacji, że u członka ekipy filmowej zdiagnozowano chorobę. Teraz media ujawniają, że to właśnie Robert Pattinson przyniósł wirusa na plan produkcji.

  Andrzej Strzelecki zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli. Jedynym ratunkiem jest terapia w Stanach Zjednoczonych. Jego córka Joanna poruszyła więc niebo i ziemię, aby zebrać potrzebne na to pieniądze. Chodzi aż o 1,5 miliona złotych. O przebiegu choroby i zbiórce opowiedzieli Joanna Strzelecka-Żylicz i oraz przyjaciel aktora Janusz Józefowicz. Sprawdź, jak można pomóc.

  Nieznana choroba atakująca dzieci pojawia się w kolejnych krajach. Jej przypadki wykryto już m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Tylko w Nowym Jorku zdiagnozowano 137 zachorowań, a we Francji - 100. Tajemnicze schorzenie powoduje "ogólnoustrojowe zapalenie" i może prowadzić do śmierci. Co to jest wieloukładowy zespół zapalny? Jakie są jego objawy? O tym rozmawialiśmy z dr. Ernestem Kucharem – pediatrą, specjalistą chorób zakaźnych.

  Marcin Prokop: "Wpływ dodatkowych kilogramów na zdrowie jest potężny. Nie tylko w tych zakresach, o których zazwyczaj myślimy - kardiologicznym, ale też w kwestiach onkologicznych". Jak komórki tłuszczowe wpływają na rozwój nowotworów i dlaczego zwiększają ryzyko problemów onkologicznych?

  Dzisiaj przypada Światowy Dzień Krwi Pępowinowej. W Dzień Dobry TVN dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych i położna Jeannette Kalyta wyjaśnili nam, czym jest krew pępowinowa, dlaczego jest tak cenna, czy jej pobranie jest bezbolesne, kto wykonuje ten zabieg, czy krew pępowinowa może być pobierana także wówczas, gdy dziecko nie będzie miało 10 punktów w skali Apgar i jak długo może być ona przechowywana.

  Duńska tenisistka Caroline Wozniacki niedawno wyznała, że zdiagnozowano u niej reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reumatolog dr Jolantę Nałęcz-Janik, aby zapytać, kogo ta choroba najczęściej dotyka, co może ją wywołać, jakie są jej objawy, czy RZS towarzyszą inne choroby, jaki styl życia powinny prowadzić osoby chorujące na reumatoidalne zapalenie stawów i czym RZS jest tym samym co reumatyzm?

  Od kilku lat Agata Rusztyn choruje na anoreksję. Przez odmawianie sobie jedzenia doprowadziła do tego, że przy 173 cm ważyła tylko 33 kg. Co się wydarzyło w jej życiu, że zaczęła chorować? Niektóre ośrodki terapeutyczne odmówiły jej leczenia. Dlaczego? Jak się wtedy czuła? Jak obecnie walczy z chorobą? Agatę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej na kanapie usiadła Ewa Galus-Raczyńska - dyrektor ośrodka terapeutycznego, Fundacja Światło Dla Życia, który pomaga Agacie.