choroba

    choroba

    Patricia Kazadi zaczynała swoją karierę blisko 20 lat temu. Była wtedy dzieckiem, które dorastało na oczach widzów. Teraz przyznała, że od zawsze była oceniania i jako młoda dziewczyna nie umiała sobie z tym poradzić. W pewnym momencie to popchnęło ją do próby samobójczej. Kazadi w mocnych słowach rozprawiła się z body shamingiem i zapowiedziała, że będzie walczyć z każdym jego przejawem.

    - Miałam 10 lat, kiedy dowiedziałam się, że coś jest nie tak. Z początku rodzice jeździli po wielu lekarzach, a ja stosowałam coraz to różniejsze maści, które przetłuszczały moją skórę. Nie chciałam chodzić do szkoły, bo rówieśnicy śmiali się, że mam brudne włosy, a tak naprawdę walczyłam z czymś, o czym nie miałam pojęcia. Po wielu miesiącach jedna z lekarek w końcu wydała diagnozę: łuszczyca - powiedziała Joanna, która od 19 lat zmaga się z trudną chorobą.

    Rodzice wierzą głęboko, że zarówno lekarze, jak i nauczyciele w szkole, zawsze będą stać na straży opiekunów dzieci i pomogą im w sytuacji zagrażającej życiu. Tym razem zawiedli wszyscy i pomimo próśb rodziców Pawła, nikt nie wziął na poważnie jego stanu zdrowia. - Czasami nazywa się to "syndromem Boga". Zabrakło pokory, słuchania mamy, która wie i wyczuwa stan swojego dziecka zwykle najlepiej - wyjaśnia mec. Jolanta Budzowska, adwokat rodziny Reków.

    Choroba w rodzinie czy ta, która dotyczy nas samych, zawsze jest powodem do niepokoju. Zdrowie bliskich, a także nasze własne jest najważniejsze, dlatego jego pogorszenie wywołuje stres. W senniku choroba ma bardzo bogatą symbolikę, a jej właściwe odczytanie zależy od tego, kogo ona dotyczy.