choroba

  choroba

  Cały czas utrzymuje się duża liczba ofiar COVID-19. Dodatkowo nieustannie koronawirus ewoluuje. W zeszłym miesiącu w Marsylii odkryto nowy wariant nazwany IHU. Czym jest i czy należy się go obawiać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział lekarz Oddziału Chorób Płuc szpitala im. Barlickiego w Łodzi, dr Tomasz Karauda.

  Pod koniec czerwca 2021 roku 9-letnia Nina miała wypadek. Dziewczynka podczas zabawy z kuzynką wypadła z okna z 6 piętra. Dzięki profesjonalnej pracy lekarzy przeżyła. Jest jednak w ciężkim stanie i potrzebuje rehabilitacji, a jej rodzice - wsparcia finansowego. Na pomoc ruszyli koledzy i koleżanki ze szkoły.

  To zaburzenie nie dotyka wyłącznie dorosłych, znacznie częściej diagnozuje się je wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Odnotowywane są również przypadki kleptomanii u dzieci. Sprawdź, co to jest kleptomania, jakie są jej objawy i ją leczyć.

  Choroby pomidorów zdarzają się bardzo często – warzywo to jest narażone na działanie wielu szkodliwych bakterii i grzybów. Brak odpowiedniej profilaktyki oraz nieumiejętność przeciwdziałania może doprowadzić do zniszczenia sporej części plonów. Oto lista najczęstszych chorób pomidorów szklarniowych, gruntowych oraz uprawianych w tunelach foliowych.

  - Żeby zdiagnozować stwardnienie rozsiane, to nie jest tak jak grypa, że idę do lekarza pięć minut i "Pani choruje na grypę". To były lata badań. [...]. Po prostu za każdym razem był kolejny objaw, który pojawiał się i ustępował, a od czterech lat nie chciał ustępować- opowiada Magdalena Reizer.

  Powrót do zdrowia i szansa na życie Arianki została wyceniona na niespełna 9 milionów złotych. Mała wojowniczka miała zostać starszą siostrą, bawić się, pokazywać świat. Niestety, los chciał inaczej. "Najpierw spadła na nas wiadomość o zagrożonej ciąży. Tuż po tym pojawiła się diagnoza Arianki. Niestety tego było za dużo" - mama Arianki apeluje o pomoc w uratowaniu córeczki.

  Katarzyna Tusk podsumowała swój rok w mediach społecznościowych. Niestety, ostatnie dni były wyjątkowo stresujące. Do szpitala trafiła jej córka: "Spędzimy tu na pewno jeszcze trochę czasu, ale w porównaniu do strachu, który przeżyłam, długi pobyt w szpitalu jest jak pstryczek w nos." - napisała na swoim blogu.

  Pierwsza prawidłowa ciąża, zdrowe dziecko - tak zaczęło się wielkie rodzinne szczęście. Druga ciąża, także książkowa, bezproblemowy poród, noworodek razem z mamą wrócił do domu po kilku dniach. Niestety sielankę szybko przerwały zaobserwowane nieprawidłowości. Diagnoza: SMA. Leczenie? Możliwe. Wystarczy niespełna 10 milionów złotych. "Widać w jego oczach radość, a mnie przepełnia smutek, bo nie może mieć normalnej sprawności, którą obserwuje dookoła".

  Mikel Ruffinelli jest posiadaczką najszerszych bioder na świecie, co potwierdzone jest przez World Record Academy. Poruszanie się sprawia jej nie lada problemy. Potrzebuje pomocy nawet przy zejściu po schodach. Jej wygląd jest wynikiem choroby, jednak mąż akceptuje ją taką, jaką jest, a nawet mówi, że kocha ją bardziej z każdym kolejnym centymetrem. O swoim życiu wspólnie opowiedzieli w dokumencie Discovery Life "Miłość, szok i pożądanie" ("Strange Love").

  Monika Miller zniknęła z Instagrama. Przez ponad miesiąc na jej profilach w mediach społecznościowych próżno było szukać nowych wpisów czy relacji. Teraz ujawniła powód absencji. Okazuje się, że młoda gwiazda ciężko choruje. Internauci na widok jej wzdętego brzucha pospieszyli z gratulacjami, a firmy produkujące akcesoria dla dzieci prześcigały się w proponowaniu kontraktów reklamowych. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl Monika Miller ujawnia, jak zareagowała na wpisy oraz wyjaśniła, co tak naprawdę jej dolega.