Pozycja 69 w praktyce. Na czym polega pozycja 69?

Para, która się kocha
Fot: nd3000 / gettyimages.com
Pozycja 69 jest jedną z ulubionych pozycji seksualnych wielu par. To urozmaicenie zabaw łóżkowych, które pozwala na czerpanie przyjemności z seksu oralnego przez oboje partnerów na raz. Aktywność w tym samym czasie wzmaga podniecenie i intensywność doznań podczas stosunku seksualnego. Warto wiedzieć, co to jest pozycja 69, aby przeżyć z partnerem niezapomniane chwile w łóżku.

C: Zaspokajanie oralne jest dla wielu osób integralną częścią zbliżenia seksualnego. Seks oralny, inaczej miłość francuska, to stymulowanie za pomocą języka i ust narządów intymnych i stref erogennych partnera. Nierzadko seks oralny zastępuje klasyczne zbliżenie polegające na penetracji. Zastosowanie pozycji 69 może być pikantną częścią gry wstępnej lub stanowić alternatywę dla seksu z penetracją.

Pozycja 69 - jak wygląda i co oznacza numer 69?

Pozycja 69 to ułożenie ciał obojga ludzi w taki sposób, że ich usta znajdują się w okolicy narządów płciowych partnera, co umożliwia jednoczesne wzajemne pieszczoty oralne. To, co wyróżnia pozycję 69 na tle innych pozycji w kamasutrze, to brak kontaktu genitalnego. Partnerzy mogą stymulować się wyłącznie oralnie, ustami lub językiem. Do partnerów stosujących pozycję 69 docierają intensywne bodźce wzrokowe, smakowe i zapachowe okolic intymnych. Pieszczenie narządów intymnych kobiety to cunnilingus - ssanie, lizanie, skubanie, uciskanie i drażnienie łechtaczki oraz warg sromowych. Pieszczoty penisa to fellatio. W pozycji 69 można także stymulować językiem okolicę odbytu partnera, czyli stosować annilingus.

Nazwa pozycji 69 obrazuje ułożenie ciał partnerów podczas stosowania tej techniki seksualnej. Przypomina ono arabskie cyfry 6 i 9. Nazwę pozycji 69 wymawia się jako: sześćdziesiąt dziewięć , sześć dziewięć lub sześć na dziewięć . Kamasutra określa pozycję 69 jako auparisztaka .

Klasycznie pozycja 69 wygląda w następujący sposób: jedna osoba leży na plecach, na nim odwrotnie układa się druga, tak aby jej narządy płciowe znajdowały się w okolicy twarzy partnera - i wzajemnie. Wariantów tej pozycji jest kilka. Opisana wyżej jest klasyczną i najprostszą opcją, która nie wymaga bycia wysportowanym i angażowania odpowiedniej siły mięśni.

Warianty pozycji 69

Obok klasycznej pozycji 69 , gdzie mężczyzna znajduje się na dole, można wypróbować zamianę miejsc, w której kobieta będzie znajdowała się w pozycji leżącej na plecach, a na niej ułoży się partner. Jest to opcja wybierana rzadziej i uznawana za mniej wygodną, ponieważ z reguły kobiety są mniejsze i bardziej filigranowe niż mężczyźni. Zastosowanie tego wariantu pozycji 69 umożliwia umieszczenie penisa w ustach partnerki głębiej, co pozwala na stymulowanie większej powierzchni penisa i ułatwia pieszczoty okolic odbytu partnera przez kobietę.

Pozycję 69 można zastosować także podczas leżenia na boku, co jest uznawane za najwygodniejszą pozycję seksualną. Partnerzy leżą na boku, w przeciwnych kierunkach i lekko rozchylając nogi, umożliwiają drugiej osobie stymulację narządów płciowych za pomocą języka.

Osobom, które posiadają większą sprawność fizyczną, pozycja 69 daje możliwość zastosowania jej na siedząco lub na stojąco. Pozycja 69 na stojąco jest najtrudniejszą opcją tego wariantu stymulowania seksualnego. Mężczyzna stoi oparty o ścianę i trzyma kobietę głową w dół. Pary, które chcą zastosować tę pozycję, powinny być wygimnastykowane, ponadto mężczyzna musi być silny, posiadać dużo siły mięśniowej w górnych partiach ciała, a kobieta powinna być drobna i filigranowa. Podobnie wygląda pozycja 69 na siedząco - mężczyzna siedzi na łóżku, a kobieta opiera się na rękach głową w dół, nogami oplatając szyję partnera.

Pozycja 69 - wady i zalety

Wadą pozycji 69 jest utrudnione połączenie jednoczesnego otrzymywania przyjemności z jej dawaniem. Doznawanie silnych bodźców podczas stymulacji oralnej utrudnia skupienie się na wykonywanych czynnościach. Mocne podniecenie wzmaga intensywność ruchów, co może sprawić partnerowi ból. W pozycji 69 nie występuje silnie pobudzający bodziec, jakim jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas seksu oralnego. Rzadko zdarza się też, aby partnerzy podczas seksu oralnego szczytowali równocześnie lub w zbliżonym momencie. Jeżeli różnica wzrostu u partnerów jest znacząca, pozycja 69 jest niekomfortowa.

Zaletą pozycji 69 jest niewątpliwie wzrost podniecenia i zwiększenie wilgotności pochwy, co daje silne bodźce czuciowe i ułatwia późniejsze zbliżenie, jeżeli pozycja 69 jest elementem gry wstępnej . Pozycja 69 jest polecana osobom, które jeszcze nie zdecydowały się na uprawianie seksu z penetracją, ponieważ daje wyjątkowe doznania i jest urozmaiceniem zabaw łóżkowych. Pozycja 69 pozwala na szczególny rodzaj intymnej bliskości.

Zobacz film: Kolory seksu. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości