Iga i Konrad tworzyli biały związek. "Wiedzieliśmy, że ciało będzie świetnym dopełnieniem miłości"

Biały związek. Czy warto czekać z seksem do ślubu?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Biały związek - czy można żyć bez seksu?
Biały związek - czy można żyć bez seksu?
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
Dla co dziesiątego Polaka seks przed ślubem jest nie do przyjęcia. Tak wykazuje badanie przeprowadzane przez Katolicką Agencję Informacyjną. Według innej analizy zaledwie 5 proc. z nas czeka ze zbliżeniem do zawarcia związku małżeńskiego. Czy to właściwa decyzja? Jak wytrwać w tym postanowieniu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Iga i Konrad Grzybowscy oraz dr Robert Kowalczyk, seksuolog i psycholog.

Jak wytrzymać z seksem do ślubu?

Określenie białe związki tyczy się par, które z seksem czekają do ślubu. Na taki ruch zdecydowali się Iga i Konrad Grzybowscy.

- To była wspólna decyzja od samego początku. Jak się poznaliśmy, to wiedzieliśmy, że chcemy te swoje ciała, żeby były tylko dla nas po ślubie. [...] Wiedzieliśmy, że to ciało będzie świetnym dopełnieniem miłości, której się uczyliśmy, będąc razem - wspominała w Dzień Dobry TVN Iga Grzybowska, żona Konrada.

- Ten czas przed ślubem był czasem poznawania siebie, swoich różnic, swoich historii życia i na tym bazować, na tej naszej komunikacji, która teraz owocuje - dodał Konrad Grzybowski, mąż Igi.

Choć czekali z seksem, to w ich związku nie brakowało czułości. - Było dużo czułości, pocałunków, ale też dużo czasu spędzaliśmy na rozwój, wyjeżdżaliśmy razem, zwiedzaliśmy świat - opowiadała nasza gościni.

Warto dodać, że czasem taką decyzję podejmuje tylko jedna strona. Zdarza się też, że wynika ze światopoglądu danej osoby. - Światopogląd jest bardzo dyscyplinujący. W kulturze, w religii chrześcijańskiej grzechy związane z poczuciem winy, czyli przekroczenie tej granicy, jest związane z karą, więc to też bardzo mocno potrafi dyscyplinować. Tym bardziej, że żyjemy w kulturze, gdzie jakiś rodzaj utrzymania kontroli jest często związany z bardzo dużą nagrodą. Więc oczekiwanie, że to się stanie za jakiś czas i my skontrolujemy, i skontrolowaliśmy, da ten wybuch szczęścia - tłumaczył dr Robert Kowalczyk, seksuolog i psycholog.

Biały związek

Istnieje przekonanie, że pary, które czekają z seksem do ślubu, mogą się później nie dopasować w łóżku. Nasi rozmówcy również spotkali się taki teoriami, ale sami w ogóle się tego nie obawiali.

- Tak zostaliśmy stworzeni, że pasujemy do siebie. To jest kwestia uczenia się wspólnego współżycia, seksu. Pierwsze współżycie, tzw. pierwszy raz, zupełnie inaczej wygląda teraz po 10 latach, kiedy znamy swoje ciała, poznaliśmy się, wiemy, co lubimy i jak to wygląda. Myślę, że jest to kwestia nie tego, że nie będziemy do siebie pasować i koniec, tylko my siebie się uczymy i to jest, myślę najważniejsze - podsumował Konrad Grzybowski.

Jak para radziła sobie z wybuchami namiętności? Jak udawało im się ją poskromić? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości