Styl życia

Ziołowe afrodyzjaki - dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw natury?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Katarzyna Abramowicz
Czy czujesz do kogoś miętę?

Zwiększają libido, wspierają witalność, uspakajają i jak magnes przyciągają do nas potencjalnych partnerów. Mowa o ziołowych afrodyzjakach. Jakie są najlepsze i czym się charakteryzują? O tym opowiedziała nam dziennikarka Agnieszka Cegielska oraz etnograf Małgorzata Kunecka.

Ziołowe afrodyzjaki

Natura obdarzyła nas różnorodnymi roślinami i ziołami, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, wspierają odporność oraz działają na zmysły. Wiedzieliście, że niektóre z nich są afrodyzjakami?

Zioła - naturalne metody leczenia

Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Słowianie używali ziół do wszystkiego, one były potrzebne w medycynie ludowej, w kuchni i w magii ludowej. Ta miała dużo odgałęzień, między innymi magię miłosną – powiedziała Małgorzata Kunecka.

Zioła o właściwościach afrodyzjaków

Z dobrodziejstwa ziół możemy korzystać na co dzień. Naturalne, bezpieczne i prozdrowotne rośliny i zioła przedstawiła nam Agnieszka Cegielska. Jak przyznała, pierwszym afrodyzjakiem jest paproć. Kolejnym -rozmaryn.

- Ten uznawany jest za dzieło długowieczności, tam nie tylko krąży miłość, ale te osoby dożywają nawet setki – powiedziała Agnieszka Cegielska. - On jest symbolem niewinności, pojawia się także w ślubnych wiankach – dodała etnograf.

Mięta – to idealny dodatek na lato, bo wychładza organizm. – Jest też dedykowana panom, jeżeli pragną mieć więcej siły i energii podczas upojnych, gorących nocy – dodała dziennikarka.

Lubczyk i bazylia sprawdzają się w kuchni, bo jak to mówią, przez żołądek do serca. Kobiety dawniej dodawały te przyprawy do potraw, by przyciągnąć wybranka.

Koper włoski – rzymscy wojownicy sięgali po koper, by mieć siłę i energię oraz przed nocą z ukochaną. Szałwia – rzadko kiedy kojarzy nam się z afrodyzjakiem, a prawda jest taka, że już dawno temu święta Hildegarda sugerowała jej spożywanie dla osób, które borykają się z niepłodnością – powiedziała Agnieszka.

Te wszystkie zwyczaje biorą się z ludowej mądrości. Dzisiaj ta słowiańska magia powraca. Już nie tylko na zasadzie zabawy, ale poważnie kultywowanych obrzędów – podsumowała Małgorzata Kunecka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości