Styl życia

Szyjąca maseczki 96-letnia Janina Szelewska laureatką kwietniowej Pozytywki. „Cieszę się, że wszyscy docenili moją pracę"

Styl życia

Aktualizacja:

Kwietniowa Pozytywka trafiła do 96-letniej Janiny Szelewskiej z Milikowic. Widzowie docenili jej bezinteresowną pomoc, czyli szycie maseczek ochronnych dla służb medycznych. "Cieszę się, że tyle osób oddało dla mnie głos" - mówiła nasza laureatka.

Kwietniowa Pozytywka dla Janiny Szelewskiej

Na ten dzień czekało wielu widzów Dzień Dobry TVN. Po podliczeniu głosów z dumą możemy ogłosić, że laureatką kwietniowej Pozytywki jest 96-letnia Janina Szelewska.

Radosną nowinę przekazaliśmy jej na naszej antenie. Jak zareagowała na zwycięstwo w plebiscycie?

Cieszę się, że tyle osób oddało dla mnie głos. Dziękuję wam wszystkim serdecznie. Pozdrawiam całą redakcję Dzień Dobry TVN oraz pana Marcina Prokopa, którego bardzo naprawdę kocham i cieszę się, że wszyscy naprawdę docenili moją pracę. Cieszę się, że zostałam nagrodzona i wyróżniona. Kocham was bardzo wszystkich

- mówiła pani Janina.

Nie zabrakło przy tym łez wzruszenia prowadzącego program. Damian Michałowski był pod ogromnym wrażeniem dobrego serca naszej laureatki.

Dzień Dobry TVN

Janina Szelewska szyje maseczki

Janina Szelewska z Milikowic była bohaterką jednego z naszych kwietniowych materiałów. Pokazywaliśmy w nim, jak poruszona sytuacją związaną z pandemia 96-latka postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do służby zdrowia. Szybko zakasała rękawy i rozpoczęła szycie maseczek ochronnych, które trafiły do lokalnych przychodni. Jak wygląda to obecnie?

Już nie szyję ze względu na to, że nie chcę chodzić w paradę tym, którzy stracili pracę i teraz szyją zarobkowo, żeby jakoś się utrzymać

- przyznała laureatka kwietniowej Pozytywki.

Pani Janina w wolnym czasie ogląda w telewizji tylko te pozycje, które niosą pozytywny przekaz. Nie ukrywała, że jedną z nich jest Dzień Dobry TVN.

Jak podkreśliła jej prawnuczka, Agata Sudomierska, działanie pani Janiny spotkało się z wieloma wyrazami uznania innych osób. Cieszy się również, że działanie bliskiej jej osoby zostało docenione.

Przypominamy materiał o 96-letniej pani Janinie, która szyła maseczki ochronne dla lekarzy:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości