Ostatnie tygodnie roku bywają szczególnie trudne dla osób starszych. W odpowiedzi na ten problem powstała wyjątkowa inicjatywa Święty Mikołaj dla Seniora. Redakcja dziendobry.tvn.pl włączyła się do akcji i spełniła życzenia podopiecznych jednego z warszawskich domów pomocy społecznej. Jak obdarowani zareagowali na widok mikołajkowych upominków? Sprawdziła to reporterka Daria Pacańska.
Redakcja dziendobry.tvn.pl dołączyła do akcji Święty Mikołaj dla Seniora
W okresie przedświątecznym troska o dobro drugiego człowieka nabiera wyjątkowego znaczenia. Uśmiech na twarzach potrzebujących można wywołać na wiele sposobów, chociażby uczestnicząc w akcji Święty Mikołaj dla Seniora. W tym roku redakcja dziendobry.tvn.pl podjęła się przygotowania mikołajkowych niespodzianek dla pani Reginy, pani Mieczysławy i pani Marianny z Domu Pomocy Społecznej na warszawskim Bemowie.
- Mieszkańcy przede wszystkim są bardzo wzruszeni. To jest dzień, na który czekają cały rok - przyznała wolontariuszka Sylwia Leszczyńska w rozmowie z reporterką Darią Pacańską, a jej słowa spotkały się z potwierdzeniem ze strony podopiecznych placówki.
- To jest bardzo miłe. Jesteśmy w dużym gronie, rzadko się tak spotykają wszyscy mieszkańcy. Miła atmosfera jest po prostu - oceniła pani Joanna.
Święty Mikołaj dla Seniora od kulis
W ramach akcji Święty Mikołaj dla Seniora podopieczni domów pomocy społecznej i placówek opieki piszą listy, w których opowiadają o swoich potrzebach i marzeniach. Najczęściej proszą o takie artykuły, jak kosmetyki, słodycze, herbata, kalendarze, książki czy płyty.
- To jest grupa doświadczona przez życie, bardzo narażona na wykluczenie. Mimo tych wszystkich trudnych sytuacji życiowych i trudnych emocji (...) jest bardzo wdzięczna, bardzo chętna na relacje z drugim człowiekiem - zauważyła założycielka Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora, Roksana Góral.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Co zrobić, by nie pokłócić się z bliskimi podczas świąt? Oto porady Gosi Ohme
- Święta na obczyźnie. Jak uchodźcy z Ukrainy spędzą Boże Narodzenie?
- Puste miejsce przy stole - skąd pochodzi ta tradycja i komu się je zostawia?
Autor: Magdalena Brzezińska
Reporter: Daria Pacańska
Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl