inicjatywa

  Mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych przejazdów, a nawet oddać swój stary pojazd, by posłużył innym.

  Trudna sytuacja w Ukrainie poruszyła serca wielu osób. Najlepszym tego dowodem są szlachetne inicjatywy, które powstają z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów. Marsz zorganizowany w Warszawie przez Roberta Korzeniowskiego to kolejne wydarzenie, będące wyrazem solidarności z obywatelami dotkniętego rosyjską agresją kraju.

  W łódzkiej Atlas Arenie odbył się wyjątkowy koncert charytatywny. Polscy i ukraińscy artyści połączyli siły, by wyrazić sprzeciw wobec rosyjskiej agresji i zebrać środki na rzecz pomocy potrzebującym. Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, by każda minuta widowiska na stałe zapisała się w pamięci widzów i gości zebranych pod sceną. Ponadczasowe przeboje i poruszająca poezja to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowano dla publiczności z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów.

  Kiedy spotkanie z nieznajomym w barze czy restauracji zaczyna budzić niepokój, niezbędna może okazać się dyskretna pomoc. Z myślą o niebezpiecznych incydentach mających miejsce podczas miłosnych schadzek powstał Angel Shot, czyli drink wybawiający kobiety z randkowych opresji.

  Magdalena Żyłka i Adam Wrona są właścicielami wyjątkowego miejsca, które pozwala mieszkańcom Krakowa uporać się z rozmaitymi usterkami i pracami remontowymi. Skrzynki z narzędziami ręcznymi czy sprzęt ogrodniczy to zaledwie część asortymentu Podgórskiej Wypożyczalni Sąsiedzkiej, który udostępniany jest zainteresowanym osobom całkowicie bezpłatnie. W Dzień Dobry TVN pomysłodawcy projektu opowiedzieli o licznych zaletach takiego rozwiązania.

  Macierzyństwo to odpowiedzialne zadanie, które niesie za sobą wiele radości, ale nierzadko wiąże się także z bolesnymi doświadczeniami. Kobiety, które na co dzień mierzą się z trudami narzuconej im roli, zwykle wstydzą się mówić głośno o swoim cierpieniu. Projekt "TABU" to odpowiedź na osamotnienie i ból, z którymi każdego dnia zmaga się wiele Polek. Kulisom tego wyjątkowego projektu przyjrzała się redaktorka dziendobry.tvn.pl, Karolina Kalatzi.

  Obywatel MC, czyli Przemysław Szymański, jest obecny na scenie hip-hopowej od prawie trzech dekad. Swoje niełatwe doświadczenie życiowe postanowił przekuć w coś pozytywnego. Razem z Krzysztofem Puternickim wpadli na pomysł, by przemienić stare garaże w miejsce dla tzw. trudnej młodzieży.

  Od kilku dni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Coraz więcej osób, także tych znanych z pierwszych stron gazet, pokazuje swój sprzeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Do protestujących przyłączają się polskie i zagraniczne gwiazdy, a nawet branża mody. Polski projektant Jackob Buczyński od kilku dni za darmo produkuje symbole Strajku Kobiet dla wszystkich chętnych.

  "Mamy Głos" - to inicjatywa mająca na celu uświadomienie młodym kobietom ich praw i tego, jak te prawa egzekwować. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy inicjatorki projektu: Kamilę Gołdykę, Sylwię Wodzińską, Aleksandrę Sobiech i Michalinę Ferencz, by powiedziały, co je skłoniło do zajęcia się prawami nastolatek i jakie działania podejmują.

  19-letnia Martyna Kaczmarek organizuje w Szczecinie akcje oddawania krwi i zachęca do zarejestrowania się w banku szpiku kostnego, a także namawia do podpisywania oświadczeń woli. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater", nominowaną w kategorii "Inicjatywa".

  Wanda Lewandowska, emerytowana krawcowa, od prawie 20 lat wysyła paczki potrzebującym ludziom. Poznajcie historię Pani Wandy, finalistki akcji "Zwykły Bohater" w kategorii "Inicjatywa".

  "Night Runners" czyli "nocni biegacze" - to ogólnopolska inicjatywa skupiająca fascynatów biegania. Dlaczego biegają nocą, gdzie się spotykają i czy każdy może się do nich przyłączyć? O nocnym bieganiu rozmawialiśmy z jego pomysłodawcą Tomaszem Makowskim, uczestniczką, Anną Stiller i Michałem Pirógiem.