Ślub i wesele

  Ślub i wesele

  Rywalizacja i porównywanie się do partnera, wpisane jest niemalże w każdy związek. Sztuką jest nie zazdrościć ukochanej osobie, a inspirować się jej osiągnięciami. W naszym studiu gościła Marzena Mawricz. Psycholożka i psychoterapeuta par zdradziła, czy rywalizacja w związku może być zdrowa. Poznaliśmy też Monikę i Wiktora Chabel - małżeństwo, które uczy, jak wspólnie cieszyć się sukcesem.

  Plany ślubne par młodych, które swoje uroczystości zaplanowały na 2020 oraz, wszystko na to wskazuje, 2021 rok, musiały ulec zmianie. Pandemia mocno odbiła się na branży ślubnej. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w kwestiach dotyczących planowania ślubu i wesela zmieniło się dosłownie wszystko. Jak wyglądają realia, z którymi muszą się mierzyć wszyscy, którzy planują w tym szczególnym czasie najważniejszy dzień swojego życia?

  Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, w wielu krajach wprowadzono zakaz organizowania dużych imprez. Takie obostrzenie uderzyło także w branżę ślubną. Cześć par musiała odłożyć swoje ceremonie i przyjęcia, ale niektóre znalazły dla nich alternatywę.

  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pandemia znacznie pokrzyżowała plany przyszłych par młodych. Zamknięte restauracje i zakaz gromadzenia się dały się we znaki, dlatego większość wesel została odwołana bądź przełożona. Zakochani widzą jednak światełko w tunelu. 29 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń. Co to dokładnie oznacza? Szczegóły wyjaśniała ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

  Każda młoda para marzy o tym, by ich ślub i wesele były wyjątkowe. Fundacja "Powiedz Tak!" umożliwia to wszystkim osobom bez względu na sytuację materialną, społeczną czy zdrowotną. Zuzanna Folaron i Bartosz Sroka wypożyczają na ten szczególny dzień akcesoria, części garderoby oraz dekoracje. Teraz o swojej inicjatywie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Pandemia pokrzyżowała plany wielu parom młodym. Nie oznacza to jednak, że śluby się nie odbywają. Ale czy w tych trudnych czasach możemy mówić o trendach? Co dominuje – przepych, a może minimalizm? Z tymi pytaniami w Dzień Dobry TVN zmierzyły się prowadzące program "Ach, ten ślub": projektantka Magda Socha-Włodarska i ekspertka od dekoracji Agnieszka Winnicka.

  Zaplanowanie ślubu w dobie pandemii jest niezwykle trudnym zadaniem. Młode pary, które rok temu podjęły decyzję o przeniesieniu uroczystości "na lepsze" czasy, jeszcze się ich nie doczekały. Obecnie przekładają więc wydarzenie po raz kolejny. Jak sobie z tym poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Angelika Sobiecka i jej partner Bruno Pessoa oraz wedding planerka, Kamila Romanow.

  Śluby humanistyczne to ceremonie, które w Polsce nie mają mocy prawnej. Sednem tego wydarzenia jest celebracja miłości i wypowiedzenie przysięgi swojej drugiej połówce w dowolnym miejscu na całym świecie. Do tego potrzebni są jednak mistrzowie ceremonii. Jak wygląda ich praca? O tym opowiedzieli nam Joanna Humerczyk, organizatorka ślubów humanistycznych oraz Hugon Czajkowski, mistrz ceremonii.

  Gry i zabawy organizowane na wieczorze panieńskim stały się już nieodłącznym elementem imprezy. Jeśli jesteś świadkową i to do Ciebie należy organizacja całego wydarzenia oraz zapraszanie gości, nie zapomnij również wymyślić ciekawego quizu lub konkursu z nagrodami. Uczestniczki na pewno przez wiele lat będą miło wspominać wszystkie zabawy, w których brały udział podczas wieczoru panieńskiego.