Ślub i wesele

  Ślub i wesele

  Jakimi cechami powinna odznaczać się konsultantka ślubna? Czy to zawód tylko dla kobiet? Co jest najtrudniejsze w pracy wedding plannera? Czy warto poświęcać popołudnia i weekendy na planowanie czyjegoś idealnego dnia? I jak pogodzić to, czego chcą rodzice z wyobrażeniami państwa młodych? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to wszystko ekspertki od organizacji ślubów: Katarzynę Gajek i Izabelę Janachowską.

  Kobiety ubrane na biało i mężczyźni zdejmujący marynarki - to dopiero początek długiej listy gaf, które możemy popełnić będąc gościem weselnym. Czego zdecydowanie nie robić, a co jest dozwolone? A co z parą weselną? Co im nie wypada? Czy sugerowanie gościom, co powinni przynieść zamiast kwiatów, jest w dobrym smaku? A co z dziećmi? O ślubnych komplikacjach w Dzień Dobry TVN mówiły konsultantka ślubna Katarzyna Gajek oraz dr Irena Kamińska-Radomska - ekspertka z programu "Projekt Lady".

  Przygotowania do ślubu potrafią być bardzo stresujące dla obojga narzeczonych. Nieporozumienia i kłótnie mogą doprowadzić nawet do rozstania pary. Dobrze o tym wie prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska, która właśnie przez przygotowania do ślubu, była bliska zerwaniu zaręczyn. Jak zatem przejść przez ten okres bez jakiegokolwiek uszczerbku? Zapytaliśmy o to, goszczące w studiu, psycholog Annę Kędzierską i ekspertkę od organizacji ślubów Izabelę Janachowską.

  Sezon ślubny w pełni. Jakie kroje i kolory sukien są obecnie modne? Warto uszyć suknię, czy kupić gotową? O tym w Dzień Dobry TVN mówił projektant sukni ślubnych Sebastian Plewnicki.

  Zabawy i konkursy oczepinowe odchodzą do lamusa. Dlaczego? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wedding plannerkę Ewę Wardęgę-Sawicką, by powiedziała o najnowszych trendach weselnych. Jakie atrakcje przygotować dla gości, by wesele było niezapomniane? Zdarzają się wesela bez alkoholu?

  Zespół czy DJ? Jeśli zespół, to czym kierować się przy jego wyborze? I ile kosztuje wynajęcie zespołu na wesele? By pomóc młodym parom w podjęciu decyzji, zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN ślubne ekspertki: Katarzynę Gajek - właścicielkę agencji ślubnej i Katarzynę Dziadosz - konsultantkę ślubną.

  Niektóre pary marzą, aby to właśnie zimą stanąć na ślubnym kobiercu. Co panna młoda powinna założyć, aby nie zmarznąć, jak się modnie umalować i uczesać? W Dzień Dobry TVN stylistka Ewelina Rydzyńska pokazała zjawiskowe stylizacje ślubne, fryzjer Filip Galas - modne tej zimy upięcia, a wizażystka Anna Orłowska makijaż dla zimowej panny młodej. Zobaczcie, co powinna zarzucić na siebie Dorota Wellman, aby modnie wyglądać podczas ewentualnego ślubu ;)

  Ślub poza granicami Polski wydaje się drogim przedsięwzięciem. Okazuje się jednak, że można go zorganizować w przystępnej cenie, biorąc przy tym pod uwagę pewne ograniczenia. Jakie? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: organizatorkę eventów i ślubów Adrianę Smentek i ekspertkę ślubną Izabelę Janachowską. Dowiedzieliśmy się również, jakie są plusy i minusy takiego ślubu oraz z jakimi formalnościami się on wiąże.

  Jak wykonać efektowny, ale przede wszystkim trwały makijaż ślubny? Swoimi trikami podzieliła się z nami Magda Stępień, wizażystka marki Dr Irena Eris PROVOKE. Jakie w obecnym sezonie obowiązują trendy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska?

  Wiele panien młodych stawia na drogie suknie ślubne. Tymczasem stylistka Alicja Napiórkowska udowodniła w Dzień Dobry TVN, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby przed ołtarzem wyglądać ładnie.

  Ślub. W tym dniu każda kobieta chce wyglądać zachwycająco. I nawet jeśli nie ma figury modelki może wyglądać świetnie, poda warunkiem, że dobrze dobierze suknię ślubną. Stylistka Ewelina Rydzyńska podpowiada w Dzień Dobry TVN, czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zuzannę Kuczbajską, wedding plannerkę oraz Klementynę Gąsienicę-Byrcyn, która wzięła tradycyjny góralski ślub. Z naszymi ekspertkami rozmawialiśmy na temat roli świadków ślubnych. Bycie drużbą to prestiżowa i jednocześnie zobowiązująca funkcja. Co dokładnie należy do ich obowiązków? I czym się kierować przy ich wyborze?

  Niemalże każda panna młoda marzy o tym, aby w dniu ślubu wyglądać pięknie i modnie. Nasza ekspertka Izabela Janachowska pokazała w Dzień Dobry TVN najnowsze trendy w sukniach ślubnych. Zobaczcie jej cztery propozycje. Ile trzeba w nie zainwestować?

  Wszelkie wątpliwości rozwiała nasza ekspertka Ewelina Rydzyńska. Stylistka podpowiedziała, jak umiejętnie dobrać stylizację, by nie dodać sobie lat. Wedle panujących zasad, wybierając się na przyjęcie ślubne, nie wypada założyć sukienki w kolorze czarnym lub białym. Dlaczego?

  Wiele młodych par marzy o uroczystości zaślubin poza murami urzędu stanu cywilnego. Ustawodawca poszedł im na rękę. Od 1 marca - bez podawania istotnych powodów - można wziąć ślub cywilny w innym miejscu niż tylko urząd stanu cywilnego. Wybrane miejsce musi się jednak kojarzyć z dostojeństwem. Co to oznacza? Ile taki ślub będzie kosztował? Jakie formalności trzeba załatwić, jeśli planujemy ślub na plaży we Włoszech? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: organizatorkę ślubów Małgorzatę Bugajską i adwokata Lukę Szaranowicza.

  Planowanie ślubu i wesela jest przyjemne. Gorzej się robi na sercu, gdy zaczyna się podliczać pieniądze, które trzeba wydać na uroczystość. Jest jednak sposób na ograniczenie kosztów - wesele sponsorowane. O co dokładnie chodzi? Czy w Polsce tego rodzaju sponsorowanie jest popularne? Na jakie usługi i produkty można znaleźć sponsora? Co można zaproponować sponsorowi? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN organizatorką ślubów Ewą Wardęgą.

  Niektóre pary, z różnych względów, chcą wziąć ślub zimą. Gość Dzień Dobry TVN - stylista Adam Chowański pokazał trzy nietuzinkowe stylizacje dla zimowych panien młodych. Jak wygląda stylizacja na "wybuchającego łabędzia"? Dlaczego Dorota Wellman ma ostatnio ochotę na rozbieranie kobiet?