Zorganizowali ślub na Zanzibarze. "Tam są inne standardy". Ile kosztuje uroczystość za granicą?

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Jak zorganizować ślub za granicą?
Jak zorganizować ślub za granicą? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kilka lat temu Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres pobrali się na rajskiej plaży na Zanzibarze. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli, ile kosztuje ślub za granicą i jak wygląda jego organizacja od kuchni? Dodatkowo Katarzyna Gajek, która organizuje takie uroczystości zdradziła, jakie zwyczaje panują we Włoszech i Hiszpanii.

Ślub w tropikach

Na zaślubinach Tomasza i Pauliny Toressów było około 25 gości. Do Afryki pojechała nie tylko rodzina, ale także przyjaciele na tygodniowe all inclusive. - Chcieliśmy, aby ślub się odbył na plaży. To wiedzieliśmy od razu. (...) Zaczęliśmy szukać, gdzie w grudniu jest plaża i jest ciepło. Był albo Zanzibar, Azja, albo Karaiby. Pomyśleliśmy, że Afryka to jest miejsce, w którym nikt z nas wtedy jeszcze nie był - powiedział Tomasz Torres.

- Dziewięć miesięcy wcześniej pojechaliśmy na research. Poznaliśmy też osobę, która nam pomogła zorganizować wszystko na miejscu, bo jednak to jest Afryka. Trzeba wiedzieć, że tam są inne standardy. Inaczej organizuje się śluby w Europie, a inaczej w Tanzanii - dodała Paulina Łaba-Torres.

Koszty ślubu za granicą

Katarzyna Gajek zwróciła uwagę na to, że śluby wyjazdowe to większa przygoda niż te organizowane w Polsce. Jej zdaniem najważniejsza jest lokalizacja, którą trzeba wybrać minimum rok wcześniej. Co do kosztów, to trzeba pamiętać, że jeżeli płaci się w euro, to wszystko jest 3,5 razy droższe.

- Pracuję we Włoszech, w Hiszpanii. Oni nie rozumieją, jak my możemy do czwartej rano celebrować coś. Tam pakiety, które dostajemy w ofertach są maksymalnie do 23:00. Nikomu do głowy nie przychodzi, że można jeszcze jeść o 3:00 w nocy - powiedziała Katarzyna Gajek, właścicielka agencji ślubnej. - Ceremonia, koktajl. Bardzo ważne są koktajle poślubne i taka trzydaniowa kolacja. (...) Największy ślub, jaki teraz organizuję za granicą jest na 60 osób - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości