Czy rozwódka może przyjąć Komunię Świętą? Ksiądz wyjaśnia: "Z racji wyborów, których dokonała..."

Untitled design (4)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co nam daje wiara w Anioła Stróża?
Co nam daje wiara w Anioła Stróża?
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
W każdej religii obowiązują zasady, których wyznawcy powinni przestrzegać. Jeśli tego nie robią, to popełniają grzech, co niesie ze sobą wiele konsekwencji. Czy osoba po rozwodzie, która żyje w nowym, nieformalnym związku, może przyjąć Eucharystię? Ksiądz rozwiał wątpliwości.

Sakrament Eucharystii a rozwodnicy

Ksiądz dr Piotr Jarosiewicz, który pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej, tworzy w Internecie treści związane z religią katolicką. Publikuje filmy, w których stara się w ciekawy i prosty sposób opowiadać o zagadnieniach teologicznych. Jego profil na TikToku cieszy się dużą popularnością, bo ma już prawie 300 tys. obserwatorów.

Duchowny chętnie odpowiada na pytania internautów i nie stroni od trudnych kwestii wzbudzających kontrowersje. Jedna z obserwatorek była ciekawa, czy świadkowa jej narzeczonego, która jest rozwódką i żyje w związku z innym mężczyzną, może podczas ślubu przyjąć Komunię Świętą? Ksiądz Jarosiewicz udzielił konkretnej odpowiedzi.

- Bardzo dziękuję za to pytanie. Z racji wyborów, których dokonała, żyjąc z nowym partnerem, żyje w związku niesakramentalnym, czyli w konkubinacie. Jak przyjdzie do spowiedzi, to kapłan nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia, bo ona wróci z powrotem do tego życia. W momencie, w którym żyje z partnerem, ksiądz nie da rozgrzeszenia i do komunii nie można pójść - powiedział.

Rozwodnicy w Kościele katolickim

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zachęcił jednak, by kobieta po rozwodzie nie rezygnowała z nawiązywania kontaktu z Bogiem. - Może się modlić i jak najpiękniej niech się modli. Niech będzie na waszym ślubie, niech uczestniczy, niech stara się serce oddawać i pomagać, natomiast jeśli chodzi o stricte Komunię Świętą, to z racji wyborów, które powzięła, czyli życia z innym mężczyzną, na dzisiaj nie może - podsumował.

W komentarzach pojawiło się wiele opinii internautów. - "Ciekawe, w jakim związku żyje ksiądz, który ten ślub będzie dawał. On tam zakazów nie ma", "Nie ma to jak interesować się cudzym życiem, zamiast własnym, to zdaje się też grzech", "Ja się kieruję wolną wolą. Jak chcę, tak robię" - czytamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości