Czy ciężarna może wziąć ślub kościelny? Ksiądz rozwiał wątpliwości

Źródło: Dzień Dobry TVN
Młodzi i już po ślubie
Młodzi i już po ślubie
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem to jedna z wartości, która jest propagowana w wielu religiach, w tym w chrześcijaństwie. Seks przedmałżeński jest uważany za grzech. Zatem jak Kościół katolicki postrzega pary, które pobierają się dopiero wtedy, kiedy kobieta jest już w ciąży? Ksiądz z TikToka nagrał film na ten temat. Jakie jest jego stanowisko w tej sprawie?

Czy kobieta w ciąży może wyjść za mąż?

Ksiądz dr Piotr Jarosiewicz, który pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej, jest aktywny w mediach społecznościowych, m.in. na TikToku i Instagramie. Stara się w ciekawy sposób opowiadać o religii i ewangelizować młodzież. Prowadzi rozważania na temat zagadnień teologicznych, na które nie zawsze można udzielić konkretnej odpowiedzi. Duchowny nie stroni od trudnych pytań, które mogą wzbudzać kontrowersje.

Jedna z internautek zastanawiała się, czy kobieta w ciąży może wziąć ślub. Zgodnie z naukami Kościoła popełniła grzech, uprawiając seks przed ślubem, ale czy mimo to może przyjąć sakrament małżeństwa? Ksiądz Piotr Jarosiewicz nagrał specjalne wideo, w którym omówił tę kwestię i wyraził swoje zdanie.

Ciężarna przed ołtarzem

Odpowiedź księdza z pewnością ucieszy wiele par, które chcą się pobrać podczas oczekiwania na narodziny dziecka.

- Pewnie, że tak. Jak najbardziej. Ciąża, stan błogosławiony, jest to nie tylko dar, ale i zadanie. Za chwilę pani będzie mamą. Żeby sprostać temu zadaniu, mamy mieć siły, które czasem się kończą. Mamy mieć mądrość, która czasem nie wystarcza, taka nasza, po ludzku. Ślub to moment, w którym ja się otwieram na rzeczywistość Boga, który chce pomagać w domu, w rodzinie, za chwilę w małżeństwie - przyznał ks. Jarosiewicz.

- Na teologii nas uczyli, na zasadzie trójkąta, że jeśli z jednej strony jest żona, a z drugiej mąż, a na górze jest Bóg, to im bliżej będziecie Boga, to bliżej będziecie siebie. Bo miłość ma swoje źródło, a tym źródłem jest Bóg - dodał duchowny.

Nagranie zdobyło dużą popularność na TikToku. Pojawiło się pod nim sporo komentarzy. "Moja mama wzięła ślub, gdy była w 6. miesiącu ciąży", "To dlaczego wielu księży nie chce dawać ślubów?", "Jak zapłacisz, to wszyscy mogą wziąć", "Ja też brałam ślub w ciąży i nie żałuję", "Jest ksiądz chyba jedynym księdzem w Polsce, który tak twierdzi" - czytamy opinie internautów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Eva-Foreman/Getty Images, TikTik@ks.piotrjarosiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości