Florystka konserwuje ślubne bukiety. "Kapsuły czasu z kwiatów i wspomnień"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wspomnienia zatopione w żywicy
Wspomnienia zatopione w żywicy
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Niezapominajki, konwalie czy klasyczne róże. Bukiety ślubne tworzone są z rozmaitych kwiatów, a florystka Katarzyna Ruszczycka-Skrzydło wpadła na pomysł, jak zatrzymać ich piękno na zawsze. Artystka zajmuje się zatapianiem kwiatów w żywicy, o czym opowiedziała przed kamerami Dzień Dobry TVN. Jak wygląda proces konserwacji ślubnych bukietów?

Florystka, która konserwuje bukiety ślubne

Bukiety ślubne, choć zachwycają kolorem i kompozycją, niestety nie są zbyt trwałe. Zwykle już po kilku godzinach od ceremonii więdną i tracą swoją formę. Florystka Katarzyna Ruszczycka-Skrzydło wpadła na pomysł, co zrobić, by zachować ślubne wiązanki na pamiątkę. Pomocna w tym przypadku okazała się żywica.

- Najpierw zasypuje się kwiaty w preparacie do suszenia kwiatów. [...] Będą się suszyć około miesiąca. [...] Po etapie suszenia układam na kartce papieru kompozycję. [...] To są takie kapsuły czasu z kwiatów i wspomnień - tłumaczyła florystka.

Ślubny bukiet w niezwykłej formie

Katarzyna Ruszczycka-Skrzydło fragmenty ślubnych bukietów przekształca nie tylko w imponujące, ozdobne bloki żywicy z zatopionymi kompozycjami, ale i w zakładki do książek, kolczyki, wisiorki, czy klosze, pod którymi ukrywają się części bukietu.

Reporter Dzień Dobry TVN również zaproponował własną metodę konserwacji kwiatów. Łukasz Skop zebrał polne kwiaty, wysuszył je, używając codziennej gazety i po dwóch tygodniach umieścił w przezroczystej ramce.

- Im więcej damy gazet, tym szybciej kwiat nam wyschnie. [...] Do mojej kwiatowej kompozycji wykorzystam: kwiaty dzikiej marchwi, niebieskie kosmosy oraz dzikie chabry. [...] Taki obrazek z dzikich kwiatów jest bardzo prosty do wykonania i będzie pamiątką miłych chwil na długie lata - tłumaczył reporter.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości