Ślub i wesele

  Ślub i wesele

  Laurka dla dziadka to wyjątkowy upominek, który przez wiele lat potrafi być dekoracją jego mieszkania. Własnoręcznie robione prezenty sprawiają zazwyczaj największą radość, ponieważ wkładamy w nie kawałek własnego serca. Co więcej, przy pomocy prostych narzędzi, można wyczarować prezent, który zachwyci również i innych członków rodziny. Brystol, kolorowy papier, klej, nożyczki… Co jeszcze będzie potrzebne do wykonania laurki dla dziadka? Sprawdź.

  Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas na to, aby się oświadczyć. Jaki pierścionek wybrać, aby był nie tylko idealny, ale i modny? Reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zapytał o to ekspertkę biżuteryjną Ninę Nurzyńską-Mazurek.

  Ślub cywilny to przedsięwzięcie znacznie skromniejsze niż ślub kościelny. Mimo tego powinno się pamiętać o kilku ważnych szczegółach, aby wszystko się udało. Oprócz kosztów ślubu cywilnego w urzędzie, w budżecie musisz uwzględnić dodatkowe wydatki, które poniesiecie, np. na garnitur pana młodego i twoją suknię ślubną. Doliczyć należy też tzw. opłatę za gości „od talerzyka” podczas obiadu czy kolacji weselnej.

  Najczęstszymi prezentami ślubnymi są kwiaty, wino i pieniądze. Dobrze jest dopasować upominek do zainteresowań lub charakteru Państwa Młodych. Oryginalne prezenty na ślub są zawsze zapamiętywany na długo, ale podobnie jak większość rzeczy i one podlegają trendom. W dzisiejszym materiale zaprezentowaliśmy popularną wśród młodych par modę na niesienie pomocy, a w studiu Dzień Dobry TVN gościła dekoratorka ślubna Martyna Gabriel.

  Sukienki dla puszystych na wesele to nie lada wyzwanie, z którym mierzy się niejedna kobieta. Odpowiednio dobrana ukrywa mankamenty figury i podkreśla jej atuty. Sukienka to najbardziej kobiecy element garderoby, w którym dobrze wygląda każda kobieta, bez względu na figurę. Sukienka dla puszystej powinna mieć właściwy krój, ale też kolor. Suknie wieczorowe dla puszystych na wesele sprawdzą się również w okresie bali karnawałowych.

  Świadkowie to jedni z ważniejszych gości na ślubie i weselu, którzy są wsparciem dla pary młodej. Ich rola na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Jakie są zadania świadków podczas uroczystości zaślubin? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Agnieszka Adamczak, certyfikowany konsultant ślubny.

  Nie ma wątpliwości, że świadkowie przed weselem i podczas samej imprezy mają mnóstwo pracy do wykonania. To najczęściej na ich barkach spoczywa kwestia organizacji sali weselnej, wieczoru panieńskiego oraz przemów podczas uroczystości. Warto ich za ten trud wynagrodzić. Sprawdź najlepsze prezenty dla świadków.

  Wymyślenie koncepcji reportażu ślubnego i związanego z nim pleneru fotograficznego to wyzwanie nie tylko dla nowożeńców, ale i dla fotografa. Kasia i Maciej uwielbiają styl retro. Z pasji do vintage uczynili biznes. Kolekcjonują stare samochody i organizują sesje ślubne w takim klimacie. Chętnych na ich zdjęcia nie brakuje, nawet poza granicami kraju. Odwiedziliśmy ich z kamerą Dzień Dobry TVN.

  Miesiąc miodowy to czas wyłącznie dla dwojga zakochanych, którzy dopiero co wzięli ślub. Można powiedzieć, że jest to jedna wielka randka. Udany wyjazd po ślubie pozostawia miłe wspomnienia na całe życie i dodatkowo umacnia związek. Warto się sobą nacieszyć przed powrotem do codziennych obowiązków.

  Ślub z obcokrajowcem to w Polsce coraz częstsza sytuacja. Taka uroczystość wymaga przygotowania i dostarczenia do urzędu dokumentów obu małżonków. Niektóre z nich należy zdobyć w ojczyźnie cudzoziemca lub pozyskać w sądzie. Jak wygląda ślub, w czasie którego nie wszyscy znają język polski?

  Candy bar to efektowny słodki bufet. Piękny, estetyczny i pełen pyszności bez wątpienia na długo zapadnie w pamięć gościom przyjęcia. Jak się go przygotowuje? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Karolina Kotyńska.