Jak segregować śmieci w małym mieszkaniu? "To praktyczne i zajmuje niewiele miejsca"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Segregacja śmieci w małym mieszkaniu
Segregacja śmieci w małym mieszkaniu
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
W poszukiwaniu ekogadżetów
W poszukiwaniu ekogadżetów
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Ekopatrol – na ratunek zwierzętom
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Początek nowego roku to dobry moment, by zacząć segregować śmieci. Choć wielu z nas nie ma wystarczająco dużo miejsca w kuchni, by postawić kilka koszy na odpadki, to istnieje wiele sposobów na organizację przestrzeni tak, by śmietniki na szkło, plastik, papier, odpady zmieszane i bio mogły się zmieścić. Jak to zrobić? Agnieszka Kałuża w Dzień Dobry TVN pokazała swoje sprawdzone patenty.

Segregacja śmieci

Segregacja odpadów pomaga utrzymać porządek w domu, a także jest wyrazem troski o naszą planetę. W małej kuchni trudno pomieścić kilka dużych koszy na śmieci, więc warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest np. ustawienie niewielkich, poręcznych pojemników jeden na drugim.

- To bardzo praktyczne i zajmuje niewiele miejsca. Jest to fajne rozwiązanie do niewielkiej kuchni - powiedziała Agnieszka Kałuża, blogerka.

Obierki, odkrojone kawałki warzyw i owoców, pestki czy też skorupki jaj powinny trafić do kosza na bio odpady. W tym przypadku świetnie sprawdzi się pojemnik, który można zawiesić na kuchennej szafce.

- W ten sposób możemy bezpośrednio zgarniać z deski śmieci i wyrzucać do kosza na bio odpady - wyjaśniła Kałuża.

Agnieszka pokazała, jak można samodzielnie wykonać kosz, który będzie tańszą wersją kubła ze sklepu.

- Bierzemy drewnianą skrzynię, malujemy wewnętrzną i zewnętrzną stronę. Wkładamy kosze takiej wielkości jak skrzynka. Możemy włożyć worki i jest miejsce na segregację śmieci np. szkło. papier itd. To wygląda o wiele ładniej i estetyczniej - wskazała blogerka. - Głównie chodzi o to, żebyśmy dbali o środowisko, o ekologię. Żebyśmy zajmowali niedużo miejsca i chcieli segregować śmieci. To jest najważniejsze - podkreśliła Kałuża.

Czy dorośli i dzieci potrafią segregować śmieci?

Kuba Turowicz i Monika Makowska zajmują się edukowaniem dzieci w dziedzinie segregacji śmieci. Uczą ekologii poprzez zabawę. Później ich uczniowie mogą dzielić się wiedzą z innymi.

- Trzeba segregować śmieci, żeby była czysta planeta i żeby można było coś stworzyć - powiedział 6-letni Antek.

- Tworzywa sztuczne mogą się zmienić w jakiś ubrania, buty czy bluzy polarowe - dodała 6-letnia Ewa.

A czy dorośli mają taką samą wiedzę jak maluchy? Reporterzy Dzień Dobry TVN postanowili to sprawdzić. Zobacz sondę w materiale wideo.

Wysypisko śmieci w szkole
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: B. Dajnowski, A. Żurek

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości