Na pytania odpowiadała Irena Reszka z Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Gdzie wyrzucać elektrośmieci?
Co roku w okresie wakacyjnym w Tatrach organizowana jest największa akcja sprzątania w naszym kraju.
Sprawdź szczegóły dotyczące "zrywek".
Przez naszą niewiedzę często trafiają w złe miejsce.
"Nas po prostu na to nie stać".
Plastikowe zakrętki przez wiele osób były kolekcjonowane na szczytny cel.
"Możemy odzyskać pieniądz".
Istnieje kilka sposobów na organizację przestrzeni tak, by śmietniki na szkło, plastik, papier, odpady zmieszane i bio mogły się zmieścić.
Co zrobić z zepsutym bądź niepotrzebnym sprzętem AGD, aby odbyło się to z korzyścią dla środowiska?
Ostatnie lata pokazują, że prawdziwą karierę można zrobić będąc aktywnym wyłącznie w Internecie. Kinga Sawczuk jest na to idealnym przykładem. 19-latka zdobyła rozpoznawalność dzięki publikowaniu filmików w popularnych aplikacjach. Dziś uchodzi za "gwiazdę TikToka", gdzie jej profil śledzi ponad 5 milionów internautów.
Jak donosi Gazeta.pl, straż miejska będzie mogła zaglądać "nam do śmieci". Co to znaczy w praktyce? Nieodpowiednie i nieuważne segregowanie odpadów skończy się mandatem.
Od 4 września 2020 r. straż miejska może nakładać grzywny w drodze mandatu karnego na osoby, które nie płacą za śmieci albo nie segregują odpadów. Kary może się również spodziewać mieszkaniec gminy, który skłamał w deklaracji, by płacić mniej za wywóz odpadów.
Często nie wiadomo, do którego pojemnika wrzucić konkretny odpad. Na opakowaniu powinno być więc jasno określone, do jakiego kontenera powinno ono trafić. Warto, aby informacja taka dotyczyła także samego produktu, który się w nim znajduje. Nad przepisami w tej sprawie pracuje Ministerstwo Klimatu.
Małe trójkątne oznaczenia ze strzałkami, literkami i cyferkami – znajdujemy je na plastikowych opakowaniach produktów spożywczych, które kupujemy praktycznie codziennie dla siebie i bliskich. Stosuje się je do opisania rodzaju plastiku oraz tego, jak z nim postępować.
Część Polaków nie zawraca sobie głowy segregacją śmieci, bo nie widzi w tym sensu. Główny argument? "Po co mam to robić, skoro sąsiad i tak wyrzuca wszystko razem." A może by tak spróbować zmotywować się nawzajem i zacząć globalne segregowanie śmieci? Ale jak zacząć? Najlepiej w domu. W Dzień Dobry TVN Michał Piróg pokazał które śmieci powinny trafiać do poszczególnych pojemników i jak zorganizować minisortownię w szafce pod zlewem.
Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.
Akcja "Friends of Glass" to duża europejska akcja. Wzięło w niej udział aż 13 państw. Polskę reprezentuje nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak. N czym polega jego rola? Co to znaczy, że został głosem butelki? :) I jaki akcja ma cel?
Wiele już powiedziano o zasadach dzielenia śmieci, niestety nadal wielu z nas ma z tym problemy. W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które ułatwiają segregowanie śmieci. Wśród nich znalazły się: kosz obrotowy z trzema kolorowymi pojemnikami, worki na odpady, kosz z filtrem pochłaniającym zapachy i sortownik odpadów.
Opakowanie po kremie nadające się do recyklingu, kawa z ekologicznej plantacji, kosmetyk organiczny i naturalny. Jak rozpoznać, że są eko? Które produkty wybierać, by żyć zgodnie z naturą? Wystarczy pobrać na swoje urządzenie mobilne aplikację „Live Green”. A jak Wy jesteście ekologiczni? Co robicie, by zwiększyć ekologiczną świadomość Waszą i swoich bliskich?