segregacja śmieci

  segregacja śmieci

  Jak donosi Gazeta.pl, straż miejska będzie mogła zaglądać "nam do śmieci". Co to znaczy w praktyce? Nieodpowiednie i nieuważne segregowanie odpadów skończy się mandatem.

  Część Polaków nie zawraca sobie głowy segregacją śmieci, bo nie widzi w tym sensu. Główny argument? "Po co mam to robić, skoro sąsiad i tak wyrzuca wszystko razem." A może by tak spróbować zmotywować się nawzajem i zacząć globalne segregowanie śmieci? Ale jak zacząć? Najlepiej w domu. W Dzień Dobry TVN Michał Piróg pokazał które śmieci powinny trafiać do poszczególnych pojemników i jak zorganizować minisortownię w szafce pod zlewem.

  Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.

  Akcja "Friends of Glass" to duża europejska akcja. Wzięło w niej udział aż 13 państw. Polskę reprezentuje nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak. N czym polega jego rola? Co to znaczy, że został głosem butelki? :) I jaki akcja ma cel?

  Wiele już powiedziano o zasadach dzielenia śmieci, niestety nadal wielu z nas ma z tym problemy. W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które ułatwiają segregowanie śmieci. Wśród nich znalazły się: kosz obrotowy z trzema kolorowymi pojemnikami, worki na odpady, kosz z filtrem pochłaniającym zapachy i sortownik odpadów.

  Opakowanie po kremie nadające się do recyklingu, kawa z ekologicznej plantacji, kosmetyk organiczny i naturalny. Jak rozpoznać, że są eko? Które produkty wybierać, by żyć zgodnie z naturą? Wystarczy pobrać na swoje urządzenie mobilne aplikację „Live Green”. A jak Wy jesteście ekologiczni? Co robicie, by zwiększyć ekologiczną świadomość Waszą i swoich bliskich?