Styl życia

Rzuciła korporację i przeprowadziła się na indyjską wieś. "Staramy się być samowystarczalni"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Jak wygląda życie na indyjskiej wsi?
Jak wygląda życie na indyjskiej wsi?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Renata Cieślak od blisko 10 lat jest związana z Indiami. Obecnie mieszka ze swoją rodziną w małej wsi, budując od zera własną farmę opartą na idei samowystarczalności. Renata dzieli się swoim nietuzinkowym życiem w mediach społecznościowych.

Z korporacji na wieś

Renata wraz z rodziną wybrała życie poza utartym szlakiem. Do życiowych zmian popchnął ją impuls. - W 2013 roku pierwszy raz przyleciałam do Chennai - stolicy południowego stanu Tamil Nadu, gdzie planowałam gap year po zakończeniu studiów. Trochę egzotyki, pracy i podróżowania. Nie spodziewałam się, że znajdę tu męża i założę rodzinę - opowiadała.

- Udało nam się uzbierać poduszkę finansową, dzięki czemu ruszyliśmy na wieś i zainwestowaliśmy w farmę. Odbyłam staż w jednej z indyjskich korporacji w dziale HR. Wtedy myślałam, że to maksimum wychodzenia z mojej strefy komfortu. Praca od 9-17 była mi pisana na krótko. Nie spodziewałam się, że zamienię pracę za biurkiem na pracę z ziemią - dodała.

Uroki życia na wsi

Renata wraz z ukochanym od 3 lat mieszkają na wsi. Kobieta prowadzi profil na Instagramie o nazwie "No problem in India". Na zamieszczanych przez nią relacjach możemy podejrzeć, jak wygląda codzienność jej rodziny.

- Staramy się być samowystarczalni. Jedzenie pozyskujemy z własnych upraw - z ogródka, bądź z lasu owocowo-warzywnego, który udało się nam zasadzić. Korzystamy ze słońca jako z naturalnego źródła energii i prądu dla nas - opowiadała mieszkanka indyjskiej wsi.

- Budujemy dom z gliny. Ponadto minimalizujemy zakupy zewnętrzne. Nie kupujemy mydła, szamponu czy oleju. Staramy się brać to, co natura nam daje i co jest na wyciągnięcie ręki - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości