Porady

Jak wybrać oryginalny prezent dla siostry na 18. urodziny?

Porady

Aktualizacja:
EyeEmArtem Varnitsin / EyeEm / Getty Images

Wszystko wokół wydaje Ci się być miałkie i mało oryginalne? Rzeczywiście, Internet huczy wręcz od głupiutkich i płaskich pomysłów na prezenty. Ty natomiast chciałbyś wybrać ten jeden jedyny, aby 18. urodziny ukochanej siostry były wyjątkowe.

Ukończenie 18. roku życia zdaje się być momentem przełomowym w życiu młodego człowieka. Choć mówi się, że ma to większe znaczenie dla chłopaków, którzy czekają na moment, aby móc legalnie się wyszaleć, obecnie również dziewczęta czekają ze zniecierpliwieniem na ten dzień. Inna sprawa, że już następnego dnia okazuje się, że wszystko właściwie jest dokładnie takie same, jak w dzień poprzedzający urodziny. Jak zatem, będąc kochającymi siostrą lub bratem, osłodzić siostrze kończącej osiemnaście lat ten dzień? My proponujemy dobrać odpowiedni dobrze kojarzący się prezent.

Pomysły na prezenty dla siostry na 18. urodziny - na sentymentalnie i na poważnie

Jeżeli chcesz, aby ten dzień był wyjątkowy i jednocześnie chciałbyś uniknąć banału, rozważ zabranie siostry w miejsca, które dobrze kojarzą jej się z dzieciństwem. Jeżeli kiedyś w każdą niedzielę jadaliście obiad w McDonaldzie, nie bój się jej tam zabrać i kupić zestaw dla dzieci . Będzie przy tym sporo śmiechu, a przy okazji dużo wspominania. Możesz również pomyśleć o parkach zabaw dla dorosłych , które obejmują nie tylko ściany wspinaczkowe, ale również baseny z plastikowymi piłkami. Kto z nas nie miałby ochoty, jak za szczenięcych lat, rzucić się w taką górę piłek?

Z rzeczy sentymentalnych rozważ również przygotowanie albumu ze wspólnymi zdjęciami . Możesz ten album ozdobić podpisami, rysunkami i różnymi osobistymi akcentami, które będą dla siostry stanowić ważny przekaz dotyczący waszej relacji jako rodzeństwa.

Jeżeli jesteś dziewczyną (chociaż, jeśli któryś chłopak też ma na to ochotę, to nie zabraniamy), zorganizuj dla siostry coś w rodzaju imprezy o kształcie wieczoru panieńskiego w wersji lekkiej, co oznacza wspólną babską noc wypełnioną rozmowami o facetach, manicurem oraz ckliwymi filmami z odrobiną grzesznych kalorii w formie chipsów, słodyczy i drinków z palemką. Przydać się mogą również długopisy z konfetti lub różnego rodzaju gry, jak "prawda czy wyzwanie", gdzie przy każdej odmowie wypełnienia zadania należy wypić jeden kieliszek jakiegoś alkoholu. Brzmi to jak wieczór panieński, ale powoli te dwie różne zabawy zaczynają na siebie nachodzić, jeżeli chodzi o sposób świętowania.

Możesz również, jeśli dysponujesz większymi funduszami, zabrać gdzieś siostrę na weekend . My polecamy, w formie prezentu na 18. urodziny dla siostry, weekend w górach, w spa albo nad morzem. W tej sprawie możesz oczywiście poprosić o wsparcie rodziców, jeżeli sama lub sam nie zarabiasz pieniędzy lub nie jesteś w stanie takich zaoszczędzić. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej inwencji twórczej.

Polecamy także różnego rodzaju prezenty spersonalizowane , takie jak kubki, poduszki, koszulki czy nawet słodycze. Od jakiegoś czasu można zamówić spersonalizowane ptasie mleczko, torcik wedlowski czy blok toblerone specjalnie na taką okazję. Dobrym pomysłem będzie również bransoletka z ukrytym na spodzie napisem zawierającym waszą wspólną tajemnicę lub życzenia.

Pomysły na prezenty dla siostry na 18. urodziny - na wesoło

W związku z tym, że jesteście rodzeństwem, prezenty o podtekście erotycznym, które są tak popularne na 18. urodziny, prawdopodobnie odpadają, chociaż to też zależy od waszych relacji. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, możesz zainwestować w różnego rodzaju gadżety typowe dla tej okazji. My polecamy jednak skupić się na prezentach o innym charakterze.

Ostatnio dość popularne stały się prezenty absolutnie niepraktyczne, które mają na celu jedynie żartowanie z solenizanta. Jednym z takich gadżetów jest "żel na ból dupy” czy “na wszystkie problemy świata" bądź spersonalizowane "nagrody" , jak na przykład oprawiony dyplom za "Osiemnaście lat bycia najlepszą zołzą na świecie".

Polecamy również pomyśleć o żarcie w formie pierwszej strony z gazety stylizowanej na wydanie z dnia narodzin solenizantki lub z dnia 18. urodzin podającej informacje o tym ważnym wydarzeniu. Tego typu "stronę z gazety" zwykle oprawia się w ramkę i wiesza na ścianie.

Na koniec polecamy opcję znaną chyba każdemu i często wykorzystywaną, ale wciąż ciekawą i mimo popularności dość oryginalną, czyli kosz drobiazgów , które nie mają absolutnie nic wspólnego z powagą czy też użytecznością. W tym celu proponujemy skompletować rzeczy, takie jak śliniaczki, smoczki, pampersy, baloniki podobne do tych, które sprzedaje się w zoo, z jakimś zwierzakiem czy postacią z bajki. Do tego można dorzucić małą buteleczkę wódki i kartkę z napisem: "jesteś już starą i pomarszczoną pupą!", i mamy gotowy żartobliwy prezent na 18. urodziny siostry.

Zobacz film: Norbi o nieudanych prezentach.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

Pozostałe wiadomości