Porady

Majówka w czasie epidemii i kreatywne plany."Może mama kupi nam mały basen i będziemy się kąpać na balkonie"

Porady

Aktualizacja:

Tradycyjna majówka to grill, wyjazd pod namiot, a przede wszystkim spotkania z bliskimi. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie możemy sobie pozwolić na żadną z tych atrakcji. Polacy potrafią jednak być kreatywni – nawet w momentach kryzysu. Co szalonego planują robić w długi weekend z zachowaniem wszystkich obostrzeń?

Majówka 2020 – pomysły na spędzenie długiego weekendu

Polacy podczas tej izolacji wielokrotnie udowodnili, jak bardzo potrafią być kreatywni. Przykład? Nie dalej jak dwa tygodnie temu dwóch śmiałków z warszawskich Bielan szukało mocnych wrażeń, skacząc ze spadochronem z 20. piętra. Absolutnie nie polecamy takich niebezpiecznych aktywności, ale wciąż zachęcamy do tego, żeby jednak szukać sobie kreatywnego zajęcia.

W tym roku nie zorganizujemy bowiem tradycyjnego grilla dla znajomych, co jednak nie oznacza, że nie możemy zobaczyć bliskich podczas wideokonferencji. Z takiego spotkania w dalszym ciągu możemy wyciągnąć to, co najlepsze – poczucie bliskości i solidarności w tych niełatwych czasach.

Vlogerka Nicole Staniszewska już „grilluje ze znajomymi”, łącząc się z nimi przez smartphone’a z własnego tarasu. Jak mówi: „W majówkę grill odbyć się musi”. Potrzebę rozbicia namiotu zaś spełniają dzieci, tworząc bazy nie tylko w domach, ale i na balkonach czy tarasach. Rodzice więc na pewno nie mogą narzekać na nudę.

Tak jak i właściciele zwierzaków. Jak Pani Klaudia z Warszawy, dumna posiadaczka dwóch psów, kota i… kaczora!

Majówkę na pewno spędzimy w domu. Nie będziemy się nudzić, bo z taką ekipą nie da się nudzić. Oczywiście będą też na krótkie spacery, na szczęście Biegus chodzi z nami

- mówi Pani Klaudia. Biegus, czyli kaczor, uczestniczy bowiem żwawo w codziennych przechadzkach. Obejrzyjcie inspirujący film ze sposobami Polaków na spędzenie szalonej majówki, który dziś pojawił się na antenie i zainspirujcie się! Choć ta majówka będzie inna niż wszystkie, nie oznacza to, że musicie się nudzić. Polacy nie raz już udowodnili, że w trudnych momentach potrafią wzbić się na wyżyny kreatywności. Niekiedy dosłownie!

Majówka - pogoda

Zachęcamy do spędzania czasu na balkonach, tarasach i w domowych ogrodach, ponieważ w długi weekend pogoda będzie iście wiosna - temperatura będzie wahać się od 14 stopni Celsjusza 1 maja, do nawet 28 stopni w niedzielę, 3 maja.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości