Gorące tematy

Majówka inna niż wszystkie. Jak spędzić nadchodzący długi weekend?

maj

AL Hedderly/ Getty Images

Gorące tematy

Majówka inna niż wszystkie. Jak spędzić nadchodzący długi weekend?

maj

AL Hedderly/ Getty Images

Majówka 2020. W tym roku nie wyjedziemy za granicę, nie zorganizujemy też przyjęcia dla znajomych. To wszystko nie musi oznaczać, że tegoroczna majówka będzie zmarnowana. Zobacz, co w świetle nowych rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia można robić w długi weekend majowy. 

Majówka 2020

Długi majowy weekend trwa trzy dni. 1 maja przypada w piątek, co daje nam jeden dodatkowy dzień odpoczynku. W tym roku możliwości organizowania majówki są jednak dosyć ograniczone, ze względu na panującą pandemię, ale zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie. Tym bardziej że weekend zapowiada się dość ciepły.

Majówka 2020 – pogoda

Pogoda na początku maja nie zawsze nas rozpieszczała. Mamy w pamięci zimne weekendy, podczas których zamiast wygrzewać się w słońcu, siedzieliśmy pod kocem z herbatą, czekając na koniec opadów. W tym roku będzie inaczej. Czeka nas typowo wiosenna aura z przelotnym deszczem od czasu do czasu. Temperatura będzie wahać się od 14 stopni Celsjusza 1 maja, do nawet 28 stopni w niedzielę, 3 maja.

Jak spędzić majówkę 2020?

Wbrew pozorom, możliwości jest wiele. Oczywiście, tegoroczny długi weekend będzie inny niż wszystkie dotychczasowe, ale może właśnie dzięki temu zapamiętamy go na długo. Według najnowszego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które weszło w życie 20 kwietnia, można korzystać z lasów, parków i plaż. Pamiętajmy jednak, że nie wolno korzystać z miejsc do biwakowania, wiat czy urządzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Można za to spacerować, biegać i jeździć na rowerze. Oczywiście z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Pamiętajmy o zachowywaniu dystansu społecznego, a także o obowiązku zakrywania twarzy.

Majówka 2020 – co robić?

Jeżeli zdecydujemy się pozostać w domach, to również jest wiele sposobów, żeby spędzić ten czas przyjemnie. Przede wszystkim można wykorzystać go na nadrobienie zaległości filmowych. Na pewno jest taki film, który od dawna chcieliśmy zobaczyć, ale nigdy nie było na to czasu. Może właśnie podczas majówki się uda? Zobaczcie, jakie filmy poleca Anna Wendzikowska: 

Możliwości jest wiele. Podobnie z książkami. Czytanie jest w modzie. Kto wie, może powstanie challenge pod tytułem: „Przeczytam jedną książkę w majówkę”?

Zobacz też: Światowy Dzień Książki. Stan czytelnictwa w Polsce komentuje dla nas Mariusz Szczygieł

Majówka 2020 – alternatywa dla grilla

W tym roku, w związku z obowiązującymi ograniczeniami nie zorganizujemy imprezy z grillem dla znajomych w tradycyjny sposób. Przenieśmy ją zatem do internetu. Z przyjaciółmi można połączyć się na wiele sposobów. Niech każdy ugotuje coś dobrego dla siebie, włączcie muzykę i świętujcie prosto ze swoich domów. Taka domówka zostanie Wam w pamięci na długo!

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
74
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
02.05.2020
Karolinao8to
Oooo tak :) co do filmu, to sie zgadzam, ja niestety nie mialam okazji obejrzec Zenka w kinie ale na vod udało mi sie nadrobic :) maz mi zrobil niespodzianke i puscil wieczorem, ja nawet nie wiedzialam ze jest opcja obejrzec go online :)