Organizują TEDx Warsaw Women pro bono. "Wszyscy na tym korzystamy, zmieniamy świat na lepsze"

Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Kobiety, które tworzą TEDx Warsaw Women
Kobiety, które tworzą TEDx Warsaw Women
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
Organizacja TEDx Warsaw Women to sześć miesięcy intensywnych przygotowań. Konferencję tworzą wspaniałe kobiety, które poświęcają na to swój wolny czas. Co więcej, pracują pro bono, a w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN Darią Pacańską opowiedziały, czym zajmują się na co dzień i dlaczego zdecydowały się być częścią tego wydarzenia.

Kobiety TEDx Warsaw Women

Zespół TEDx Warsaw Women tworzą wolontariuszki, które na co dzień zajmują się komunikacją, marketingiem, czy nawet finansami. Na przynajmniej sześć miesięcy stają się zgraną ekipą, która odpowiada za organizację konferencji.

- Jestem zachwycona naszym zespołem. Jestem mega dumna z tego, jakie efekty widzimy dzisiaj i te efekty oczywiście pójdą w świat. Mamy w tym roku zespół około 30 osób, w tym jednego pana. Każdy z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie - powiedział Ewa Turek, kuratorka konferencji.

Niektóre kobiety same się zgłaszają z zapytaniem, czy nie ma wakatu na dane stanowisko, bo czują się specjalistkami w danej dziedzinie. Inne szukają odskoczni od tego, czym zajmuj się na co dzień.

- Był okres w moim życiu, w którym stwierdziłam, że, po pierwsze, potrzebuję czegoś więcej, a po drugie, potrzebuję czegoś innego, chcę wyjść ze swojej strefy komfortu i zająć się czymś innym. Zgłosiłam się do dziewczyn tak po prostu oferując pomoc, jeśli mają jakieś wolne stanowisko dla mnie i tak tutaj jestem - tłumaczyła Magda Jędrzejewska-Sadecka, wolontariuszka.

Niezwykła energia, którą daje wolontariat

Wolontariat przy takim wydarzeniu, jakim jest TEDx Warsaw Women daje ogrom energii, która przyciąga kobiety, które chcą się rozwijać.

- Wszyscy na tym korzystamy. Może to zabrzmi górnolotnie, ale zmieniamy świat na lepsze - tłumaczyła Ewa Turek.

Możliwość współpracy przy konferencji to duża satysfakcja, możliwość poznania ludzi i poszerzenia swoich kontaktów. Praca wolontariacka w tak dużej grupie to też ciekawe doświadczenie, bo trzeba nauczyć się polegania na sobie, wzajemnego wsparcia, rozmowy i delegowania zadań.

- To jest takie wydarzenie, które dla mnie personalnie jest bardzo ważne, ponieważ bardzo ważne są dla mnie wszelkiego rodzaju organizacje i projekty, które wspierają kobiety. Dlatego, że sama jestem kobietom i czasami jest mi ciężko, szukam wsparcia i takie idee są bardzo ważne - powiedziała Iwona Zaczek, wolontariuszka.

A Ewa Turek dodała:

- Myślę, że każdy ma tu swój cel, ideę, ale jeżeli dostaje coś dobrego, pozytywną energię, pozytywne słowa, pracę w fantastycznym zespole i efekty, które później może podziwiać patrząc na ekran i kiedy może powiedzieć "ja to zrobiłam/zrobiłem" - to jest to bezcenne.

"Inspirujące kobiety" Doroty Wellman można oglądać w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości