Styl życia

Narciarze przygotowują się do sezonu. Jak to zrobić na dywanowym torze?

Styl życia

Autor:
Sylwia
Wołoch
Reporter:
Bartosz Jędrzejak
Przygotowania do sezonu narciarskiego
Dzień Dobry TVNPrzygotowania do sezonu narciarskiego

Bartek Jędrzejak na Górce Szczęśliwickiej spotkał się z komentatorem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, Witoldem Domańskim, z którym rozmawiał o tegorocznych atrakcjach czekających w TVN, Eurosport oraz na Playerze. W materiale pojawiła się także Izabella Bnińska, która wytłumaczyła, jak wygląda trening narciarzy poza sezonem.

Komentator Witold Domański o narciarstwie alpejskim i skokach narciarskich

Zimą w Eurosporcie, TVN i na Playerze będzie się dużo działo. - Głównie wybijane są skoki, ale narciarstwo alpejskie też. Zapraszam wszystkich na nasze relacje, już dzisiaj kolejna, wczoraj była pierwsza, dzisiaj panowie na lodowcu Rettenbach w Sölden – powiedział komentator, Witold Domański.

Jak zauważył Bartek Jędrzejak, trzynastka okazała się niestety pechowa dla zawodniczki narciarstwa alpejskiego, Maryny Gąsienicy-Daniel. Komentator dodał, że nie tylko trzynastka, a w ogóle Sölden jest w dla niej trochę pechowe.

- Miejmy nadzieję, że następne występy będą już inne, pokazała zresztą w zeszłym roku na co ją stać – podsumował Domański. Wspomniał też, że ostatni zjazd Magdy Łuczak był znakomity.

Reporter zapytał Witolda Domańskiego, na co zwrócić uwagę siedząc przed telewizorem, podczas oglądania narciarstwa alpejskiego.

- Powiedzmy, że przy slalomie niech widzowie zwracają uwagę na piękne okolice i wspaniałe góry, bo to, co się dziele podczas jazdy na slalomie jest może troszkę mniej dla nich czytelne. Natomiast jeżeli ktoś jedzie 140/150 km/h, wykonuje skoki po 60, 70 metrów, to myślę, że do każdego to przemawia – wyjaśnił komentator.

Domański zapytany, co będzie dalej w Pucharze Świata odpowiedział, że po chwili przerwy przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych, gdzie jeździ się na dużych wysokościach, ponieważ tam leży śnieg. Następnie w grudniu powrót do Europy i tzw. konkurencja pierwszego śniegu.

Zobacz także: Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022 w Niżnym Tagile. Jak wygląda terminarz zawodów w Rosji? Kiedy odbędą się konkursy? 

Przygotowania do narciarskiego sezonu zimowego

Bartek Jędrzejak odwiedził narciarski tor dywanowy, znajdujący się pod dachem, gdzie o narciarstwie alpejskim rozmawiał z Izabellą Bnińską.

- Na takim stoku pod dachem jest mega różnica, dlatego, że nie ma innych narciarzy, nie ma śniegu, nie ma muld, jest instruktor tuż obok mnie, jest lustro, w którym widzę jak jadę, jaką mam postawę, jest pełna analiza ruchu – od małego palca w nodze, aż po ramię - wyjaśniła Bnińska.

W takim miejscu można przebywać z dziećmi już od trzeciego roku życia. Mogą przychodzić też emeryci.

Skoki narciarskie w TVN, player.pl i Eurosporcie 1

Od 20 listopada będzie można oglądać skoki narciarskie na antenach TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Sprawdź aktualny terminarz skoków. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Reporter: Bartosz Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości