narciarstwo alpejskie

    narciarstwo alpejskie

    Bartek Jędrzejak na Górce Szczęśliwickiej spotkał się z komentatorem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, Witoldem Domańskim, z którym rozmawiał o tegorocznych atrakcjach czekających w TVN, Eurosport oraz na Playerze. W materiale pojawiła się także Izabella Bnińska, która wytłumaczyła, jak wygląda trening narciarzy poza sezonem.

    Karolina Krasnodębska jeździ na nartach odkąd skończył trzy lata. Na stoku Karolina nie boi się prędkości. Dzięki ciężkiej pracy sukcesy przyszły dość szybko. Karolina ma na swoim koncie tytuł mistrzyni i vice-mistrzyni Polski w slalomie gigancie. Zdaniem ekspertów Karolina ma ogromne szanse, by zostać jedną z najlepszych narciarek alejskich w kraju. W tym roku nastolatka zakwalifikowała się na obóz do USA, który prowadziła Lindsey Vonn, najlepsza na świecie narciarka alpejska. Karolina była jedyną Europejką na tym obozie. Jak go wspomina? W studiu Dzień Dobry TVN narciarka opowiedziała o swoich planach. Karolinie towarzyszył dumny tata Konrad Krasnodębski. Czy przeżywa zawody córki? W jaki sposób Karolina nadrabia zaległości w szkole?

    Henrik Kristoffersen - norweski narciarz alpejski, brązowy medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata juniorów i triumfator tegorocznej edycji alpejskiego Pucharu Świata w slalomie - przyjechał do Polski. Była to jego pierwsza wizyta w naszym kraju. W jakim celu zjawił się u nas? Z Norwegiem rozmawiał Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN zapytał go również o przepis na sukces w narciarstwie.

    Pojawiła się alternatywa dla narciarstwa alpejskiego osób poruszających się na wózkach. Jest to monoski. Czy jazda na monoski jest trudne? Jak pełnosprawni narciarze reagują na osoby, które zjeżdżają na jednej narcie? Anna Maruszeczko gościła w "Zielonych drzwiach" kierownika sekcji narciarskiej poznańskiego Startu Piotra Urbańskiego i paraolimpijczyka zimowego w narciarstwie alpejskim Rafała Szumca.