Styl życia

1000 kilometrów. Taką trasę pewna kobieta musi pokonać, gdy chce zrobić zakupy w supermarkecie 

Styl życia

Autor:
Joanna
Andrzejewska
Trasa z górskimi widokami.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się narzekać na drogę, którą musisz pokonać, na przykład, do sklepu, koniecznie zobacz, z jaką trasą raz na kilka tygodni mierzy się Sinead Meader, mieszkanka odległego zakątka w Kanadzie. Gwarantujemy, że zaczniesz doceniać fakt, że zakupy możesz zrobić w kilka chwil. 

Mieszkanka Jukonu w Kanadzie do najbliższego supermarketu jedzie 1000 kilometrów

1000 kilometrów. To właśnie taka odległość dzieli pewną kobietę od najbliższego supermarketu. I choć trudno to sobie wyobrazić, z taką rzeczywistością mierzy mieszkanka Kanady. Sinead Meader, bo to o niej mowa, osiedliła się w odległej części Jukonu. Kobieta opublikowała niedawno w sieci wideo, na którym pokazuje, jak wygląda jej droga po zakupy. Filmik stał się hitem Tiktoka.

Sinead Meader pokazuje najpiękniejszą trasę do sklepu, jaką można sobie wyobrazić

Może to być męczące, ale widok z pewnością jest piękny

- opisała wideo Sinead.

Jak podaje kobieta, najbliższe miasto, czyli Whotehorse, oddalone jest o pięć godzin jazdy w jedną stronę. Co ciekawe, po drodze na próżno szukać zasięgu. Jak często Sinead wyrusza po zakupy? Ze względu na tak daleką odległość, odbywa się to raz na 6 czy 8 tygodni. Przeważnie Kanadyjka musi zostać na noc w mieście, ponieważ zmęczenie i trudne warunki na drodze stwarzają zagrożenie. Jak dodaje, w supermarkecie zostawia każdorazowo od 550 do 1000 dolarów kanadyjskich, a to dlatego, że robi zapasy na miesiąc lub dwa. Co przeważnie ląduje w jej koszyku? Konserwy i mrożonki.

Czy w okolicy jej domu naprawdę nie ma żadnego innego sklepu? Jest mały sklepik spożywczy przy stacji benzynowej, ale zaopatrzyć można się w nim tylko w najpotrzebniejsze produkty, takie jak chleb, masło czy mleko.

I choć wyprawa do sklepu to dwudniowa podróż, musimy przyznać, że widoków z tej trasy naprawdę jej zazdrościmy!

Przeczytaj też:

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Claire Lewis / EyeEm/ Getty Images

Pozostałe wiadomości