Dziecko

Czym zająć dziecko w czasie podróży? Tablet i smartfon odpadają. "W czasie gwałtownego hamowania będą jak kosa"

Dziecko

Aktualizacja:

Każdy rodzic wie, że podróż z małym dzieckiem może być bardzo uciążliwa. Co zrobić, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i umilić maluchowi czas? W Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy na ten temat z Magdaleną Kordaszewską, ekspertką ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

Podróż z dzieckiem - jak się przygotować?

Długa podróż to spore wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Maluchy nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu, a do tego bardzo szybko się nudzą. Zdarza się, że zasypują rodzica pytaniami typu: "czy daleko jeszcze?", "jak długo jeszcze?" itd. Takie sytuacje są stresujące dla obu stron. Na szczęście można tego uniknąć.

- Musimy jakoś ujarzmić i ukierunkować energię dziecka. Jeśli wcześniej zaplanujemy. w co będzie się bawiło w podróży, jest szansa na to, że na miejsce dojedziemy nie tylko szybciej, ale i w dobrych humorach - mówiła w Dzień Dobry Wakacje Magdalena Kordaszewska, ekspert ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

W przypadku maluchów, najlepiej sprawdzą się miękkie, pluszowe zabawki oraz książeczki harmonijki. Starszym dzieciom czas podróży umilą gry magnetyczne, które nie rozsypią się w samochodzie. Zdaniem specjalistki, warto zabrać ze sobą w drogę także gry planszowe oraz logiczne. - Całej planszówki nie zabierzemy, ale dołączone do niej pytania już tak. Będziemy mogli zadawać je dziecku podczas jazdy - dodała.

Czego nie robić, gdy podróżujemy z dzieckiem?

Wielu rodziców podczas podróży próbuje zająć swoje dzieci elektroniką. Tymczasem, w ocenie specjalistki, to może być bardzo niebezpieczne. - W czasie gwałtownego hamowania tablet czy telefon będą jak kosa. Jeśli gdzieś polecą i kogoś uderzą, może dojść do uszkodzenia ciała - mówiła.

Trzeba mieć na uwadze, że równie niebezpieczne mogą być inne zabawki, które mają jakieś metalowe części. - Wszystkie takie zabawki, jeśli jest taka możliwość, najlepiej przymocować np. do fotelika dziecka - dodała. A jak sobie poradzić w sytuacji, gdy wszystkie przygotowane przez nas akcesoria na podróż zostaną w domu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Cezary Pazura wysłał dzieci na kolonie i odpoczywa. Fani od razu zauważyli: "Żona wyprowadziła pana z sypialni na kanapę?"

Joanna Koroniewska została wybrana Influencerem Roku. Galę oglądała z córką w szpitalu

"Golizna to dewiacja" kontra "nagość to swoboda". Jak rozsądnie podejść do tematu nagich dzieci na plaży?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości