Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Uczymy się nawiązywać kontakty. Jak zabawki pomagają w nauce interakcji z innymi?

Let's be kids!

Uczymy się nawiązywać kontakty. Jak zabawki pomagają w nauce interakcji z innymi?

W życiu każdego maluszka przychodzi taki moment, kiedy zaczyna interesować się ludźmi wokół. Chce nawiązać z nimi kontakt, ale jeszcze nie do końca wie jak. Wtedy z pomocą przychodzą zabawki interaktywne. W jaki sposób uczą dziecka interakcji z innymi?

Nie ma nic bardziej interesującego niż otaczający świat. Przyroda, zwierzęta i… ludzie. Dzieci z wielką ciekawością obserwują to, co je otacza. Przyglądając się, zdobywają wiedzę. Na wczesnym etapie rozwoju malucha niezbędne jest rozwijanie zmysłów. Rodzice bardzo często zastanawiają się jak wspomóc swoje dziecko w poznawaniu otoczenia. Świetnym rozwiązaniem są zabawki interaktywne, które wprowadzają dziecko w świat emocji, a także pomagają nauczyć się nawiązywania kontaktów.

Zabawki interaktywne rozwijają zmysły

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Na rynku jest wiele propozycji, a rodzice miewają problem z wyborem tych odpowiednich, które połączą zabawę z nauką. Te kryteria spełniają zabawki interaktywne. Często słyszymy o nich w różnych programach, czytamy w gazetach i widzimy w reklamach. Interaktywność oznacza oddziaływanie. Zabawka interaktywna oddziałuje na malucha, a maluch na nią. Co to oznacza w praktyce? Kiedy dziecko naciska zabawkę, ta wydaje dźwięk, albo zaczyna się ruszać. Maluch uczy się zasady przyczyny i skutku. Co więcej, zdobywa nowe umiejętności - chętnie zapamiętuje usłyszane literki, wyrazy i dźwięki. 

Zabawki interaktywne jednak nie tylko pobudzają zmysły i wyobraźnię malucha, ale także wspierają rozwój mowy, która jest bardzo ważna w procesie nawiązywania kontaktów. Jak to możliwe? Najlepiej wytłumaczyć na przykładzie. Interaktywny Bóbr z linii Linkimals™ od Fisher-Price® to zabawka, przy której twoja pociecha nie będzie się nudziła. Kiedy dziecko naciśnie głowę bobra, jego miękki ogon rusza się, a piosenki i wypowiedzi pomagają w nauce kształtów, liczenia i kolorów. Dziecko uczy się słuchać i zapamiętywać nowo poznane rzeczy. Oswaja się także z nowymi dźwiękami.

Zabawki, które pomagają w nauce interakcji

Niezwykle ważne jest, żeby dziecko już na wczesnym etapie rozwoju rozpoczęło naukę interakcji z innymi. Rodzice bardzo często zastanawiają się jak to zrobić? Odpowiedź może być zaskakująco prosta.  Oczywiście przez zabawę. W tym wypadku niezawodne będą zabawki interaktywne, które reagują na siebie. Jak głosi przysłowie "słowo uczy, przykład pociąga". I właśnie na przykładzie zabawek, nasza pociecha dowiaduje się jak wchodzić w interakcje z innymi. 

Kiedy Interaktywny Bóbr z linii Linkimals™ od Fisher-Price® spotka się z innymi przyjaciółmi Linkimals™, na przykład Interaktywnym Żółwiem, zaczynają rozmawiać i wspólnie śpiewać! Maluch obserwuje zabawki i powtarza po nich. Reaguje na to co robią i w ten sposób uczy się jak w dobry sposób nawiązywać kontakty. Zachodzi interakcja. Dziecko jest już nie tylko obserwatorem, ale uczestnikiem zabawy. Na późniejszych etapach, maluchowi będzie łatwiej powtarzać to w praktyce, a zapoznanie z rowieśnikami przyjdzie zupełnie naturalnie.  Do Bobra i Żółwia dołączać mogą kolejne zabawki, na przykład Koala Linkimals™ Fisher-Price®.  Dziecko uczy się wówczas zabawy w grupie. To jednak nie wszystko. Pierwsze słowa, nauka liczenia, kształtów i dźwięków, a przede wszystkim świetna zabawa – gwarantowane.

Zobacz też:

Tulimy niemowlaki do snu. Mamy zdradzają sprawdzone sposoby

Nauka może być fajna. Jak połączyć ją z zabawą?

Zabawki interaktywne dla rodzeństwa – jakie wybrać? 


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
56
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0