Styl życia

Trzy arterie, a jedna nie. Która? Uczestniczka "Milionerów" miała trudność z tym pytaniem

Styl życia

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
Luiza Batycka z "Milionerów"

W 444. odcinku "Milionerów" padło pytanie o arterie. Odpowiedź nie była oczywista, a uczestniczka nie mogła wykorzystać już żadnego koła ratunkowego.

"Milionerzy". Gra Luizy Batyckiej

Pochodząca z Wrocławia Luiza Batycka rozpoczęła 444. odcinek "Milionerów" z 10 tysiącami złotych na koncie, które wywalczyła w poprzednim wydaniu programu. Od miliona dzieliło ją siedem udzielonych poprawnie odpowiedzi. Uczestniczka teleturnieju nie mogła wesprzeć się kołem ratunkowym, ponieważ wszystkie zdążyła już wykorzystać. Z pytaniem o arterie musiała więc zmierzyć się sama. Podołała?

- Trzy arterie, a jedna nie. Która? - słyszymy z ust Huberta Urbańskiego.

  • A. ul. Puławska w Warszawie
  • B. aorta
  • C. żyła wrotna
  • D. Kanał Augustowski

Luiza Batycka głośno rozmyślała nad prawidłową odpowiedzią. Na wizji analizowała każdy z podanych wariantów. Dodatkową trudność sprawiła jej nieznajomość topografii Warszawy.

- Arteria od razu mi się skojarzyła z tętnicą główną, czyli na pewno aorta będzie arterią. Zastanawiam się, czy żyła wrotna do arterii też się zalicza. Też jest dość potężna. No i tutaj mamy inne znaczenia. Przypuszczam, że ulica Puławska może być arterią, nie znam Warszawy, ale tak się określa też takie główne drogi w miastach. I ten Kanał Augustowski wydaje mi się najbardziej prawdopodobna odpowiedzią - wskazała.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Hubert Urbański poprosił o uargumentowanie tego wyboru. Uczestniczka bazowała na intuicji, ale nie zaufała jej w stu procentach. Nie podjęła ryzyka i zakończyła grę.

- Dlatego że jeżeli chodzi o sprawy wodne nie słyszałam określenia arteria w tym kontekście. Ale nie mam kół, za dużo mam do stracenia. Szkoda by mi było dziewięciu tysięcy, dlatego nie będę przedłużać i decyduję się zabrać dziesięć tysięcy - tłumaczyła.

Na szczęście Luiza Batycka podjęła właściwą decyzję. Poprawną odpowiedzią była niewskazana przez nią żyła wrotna. Arterie to tętnice albo ciągi komunikacyjne, a żyła wrotna nie zalicza się do żadnej z tych dwóch kategorii.

444. odcinek "Milionerów" należał do kobiet

Kolejną graczką była Joanna Grzybowska, która na co dzień mieszka w Kolbudach, z wykształcenia jest farmaceutką, a z zawodu stewardessą. Tak jak poprzednia uczestniczka doszła do pytania za 20 tysięcy złotych i zrezygnowała z gry, by zabrać gwarantowaną sumę 10 tysięcy.

Pod koniec odcinka naprzeciwko Huberta Urbańskiego usiadła Wioleta Szczygielska-Dybciak z Warszawy, która w 444. odcinku zdążyła poprawnie odpowiedzieć jedynie na pierwsze pytanie. Absolwentka dziennikarstwa kontynuowała grę w kolejnym wydaniu teleturnieju.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości