Jak wygląda życie erotyczne ptaków? "Są wzrokowcami tak jak my"

Aktualizacja:
To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Z książki "Tajemnice ptasiej alkowy" autorstwa dyrektora warszawskiego zoo, Andrzeja Kruszewicza, dowiemy się m.in. tego, że ptaki dobierają się w pary podobnie jak ludzie. Okazuje się jednak, że to samica wybiera samca, a nie na odwrót. Warto po nią sięgnąć nie tylko w Międzynarodowy Dzień Ptaków.

Międzynarodowy Dzień Ptaków

Każdego roku na początku kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji nasz reporter Bartek Jędrzejak spotkał się z dyrektorem warszawskiego zoo, by pomówić o życiu intymnym tych stworzeń.
- Są wzrokowcami tak jak my. Samica dokonuje wyboru samca. Musi być atrakcyjny, a ta atrakcyjność zawsze oznacza coś innego. Czasem jest tak, że samiec ma świadomość własnej jakości - mówił dr Andrzej Kruszewicz.
- Pawi ogon nie chroni przed deszczem, nie pomaga zdobyć pożywienia. To jest odpowiednik kabrioletu z dużym przyspieszeniem. Taki samochód nie służy do wożenia dziecka. Tak samo ten ogon - służy do tego, by zaimponować samicy - dodał.

"Tajemnice ptasiej alkowy" - o czym jest książka?

W swojej publikacji Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, uchyla przed czytelnikiem rąbka tajemnicy w odniesieniu do pierzastych mieszkańców ogrodów i parków, zapraszając równocześnie do czynienia kolejnych, samodzielnych obserwacji.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Péter Hegedűs/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości