Styl życia

Magiczne pierniki od ludzi z wielkim sercem. Gwiazdy jednoczą się w słusznym celu

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Magiczne pierniki od ludzi z wielkim sercem
Magiczne pierniki od ludzi z wielkim sercem Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Rusza 3. edycja akcji "Magiczne Pierniki". Gwiazdy ozdabiają ciastka, by zebrać pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom i zwierzętom. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o tym pomysłodawczyni Irena Pięta, aktorka Anita Sokołowska oraz wokalistka Tatiana Okupnik.

"Magiczne Pierniki" to charytatywna akcja piernikowa zorganizowana przez grupę przyjaciół fundacji "Dom w Łodzi" oraz fundacji "Niechciane Zapomniane SOS dla Zwierząt". Znane i lubiane twarze polskiego show-biznesu lukrują i ozdabiają pierniki, a ich dzieła trafiają licytację internetową. Cały dochód trafia do potrzebujących.

W studiu Dzień Dobry TVN pomysłodawczyni akcji Irena Pięta opowiedziała o tym, dlaczego zdecydowała się poświęcić pomaganiu innym. - Idea pomagania to moja rodzinna tradycja - tłumaczy. Wśród gwiazd zaangażowanych w te działania znalazły się m.in. aktorka Anita Sokołowska i wokalistka Tatiana Okupnik.

Okupnik i Sokołowska pierniczą w dobrej sprawie

Jak tłumaczy Irena Pięta, od początku akcji udało się zebrać już 85 tysięcy złotych. To efekt jedynie dwóch edycji "Magicznych Pierników". Gwiazdy wkładają całe serce, by ich dzieło wyglądało zachęcająco dla licytujących. - W swoich domach przyozdabiamy pierniki różnymi ozdobami - podkreśla Anita Sokołowska. - Można je wylicytować na stronie na Facebooku - wyjaśnia.

- Każda osoba, która ozdobi piernik, dostaje certyfikat, który musi podpisać - zaznacza Tatiana Okupnik. W ten sposób potwierdza, że dana praca to naprawdę jej własnoręczne dzieło.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości