Styl życia

Kołobrzeg w okresie zimowym. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Pogoda na dziś

Jeszcze przed świętami Diana Kutz wybrała się nad polskie morze. Prosto z Kołobrzegu zapowiedziała pogodę, a także porozmawiała z Iloną Grędas-Wójtowicz, prezydent ds. społecznych o tym, jak żyje się w mieście zarządzanym przez kobiety, a także o atrakcjach, jakie czekają na turystów.

Kołobrzeg – miasto wielu atrakcji

W Kołobrzegu nawet w okresie zimowym nie brakuje atrakcji. Przed świętami na Skwerze Pionierów zorganizowano jarmark. Tam na turystów i mieszkańców czeka dom Mikołaja i jego gospodarz wraz z pomocnikami. Ponadto na placu rozstawiono stragany, na których zakupić można słodkości oraz gorące napoje, a to wszystko w rytm muzyki, którą na scenie prezentuje zaprzyjaźniony zespół.

 Turyści coraz chętniej przejeżdżają zimą. Jeszcze kilka lat temu nie było takiego zainteresowania, bo przegrywaliśmy z górami. Ta sytuacja się zmieniła, bo morze może być zimą także atrakcyjne. W sezonie zimowym polecam korzystanie z naszych plaż, może uprawiać jogging, możemy morsować. Poza tym możemy też spacerować, wdychać jod, który jest niezwykle ważny dla zdrowia 

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kołobrzeg – miasto morsów

Morsowanie w ostatnich latach zyskało na popularności. Nic dziwnego, kąpiele wodne nie tylko poprawiają samopoczucie, ale także niosą ze sobą korzyści zdrowotne. W Kołobrzegu można więc spotkać na plażach grupy ludzi, który po rozgrzewce wskakują do zimnej wody.

- W każdy weekend można spotkać kołobrzeskich morsów na naszych plażach. Tradycją stał się u nas także festiwal morsowania na początku stycznia. Morsy z całej Polski i spoza jej granic przyjeżdżają do nas i cieszą się kąpielami morskimi – powiedziała prezydent.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości