Jules Feiffer nie żyje. Był znanym rysownikiem, scenarzystą i dramatopisarzem, współtwórcą filmu "Popeye". Informację o śmierci artysty potwierdziła jego żona. Mężczyzna odszedł w wieku 95 lat.
Dalsza część artykułu dostępna jest pod materiałem wideo.
Jules Feiffer nie żyje
Jules Feiffer zmarł 17 stycznia 2025 roku. Był rysownikiem, scenarzystą i laureatem Pulitzera. Prace artysty, znane czytelnikom ze Stanów Zjednoczonych od lat 50. od początku wyróżniał gorzki pogląd na ludzką naturę. 95-latek według relacji zachodnich mediów odszedł z powodu niewydolności sera, w swoim domu w Richfield Springs w stanie Nowy Jork.
Amerykański pisarz i historyk Eric Alterman pożegnał Julesa Feiffera krótkim wpisem w mediach społecznościowych.
- Wszyscy odchodzą, a Jules Feiffer żył bogatym, acz dość trudnym życiem w ostatnim czasie. Jestem wdzięczny, że mogłem go poznać, docenić jego prace - brzmiał fragment jego postu na Facebooku.
Everybody dies. And Jules Feiffer lived a rich life, though quite difficult at the end. I was grateful to know him for a...
Posted by Eric Alterman on Tuesday, January 21, 2025
Jules Feiffer - Kim był?
Jules Ralph Feiffer urodził się 26 stycznia 1929 roku. Był amerykańskim rysownikiem i satyrykiem, który w swoich pracach komentował otaczającą go rzeczywistość. Jego prace zostały pierwszy raz opublikowane w 1956 roku w czasopiśmie "The Village Voice", gdzie ukazywały sie przez blisko 40 lat. Współtworzył film "Popeye" oraz uhonorowaną Oscarem w "1961" r. krótkometrażową animację "Munro" Williama L. Snydera. Został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1986 roku.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Oliviero Toscani nie żyje. Legendarny fotograf zmagał się z chorobą
- Nie żyje gwiazda opery mydlanej. Grała w niej prawie 50 lat
- Nie żyje legenda R&B. Wokalista zmarł w wyniku komplikacji po zabiegu
Autor: Zofia Wierzcholska
Źródło: www.nytimes.com
Źródło zdjęcia głównego: SimpleImages/Getty Images