rysownik

  rysownik

  Żona Andrzeja Mleczki twierdzi, że jest fatalnym tancerzem. Prawdziwość tej opinii sprawdziła prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Jak im wyszły pląsy w pewnym krakowskim klubie z dancingiem? Kto z nich tańczył "na leniucha", a kto śmigał po parkiecie? Po tańcach rysownik wziął Dorotę na przejażdżkę po Krakowie. Jakie atrakcje jej pokazał? Czy Andrzej Mleczko postawiłby sobie pomnik w Krakowie?

  Marek Raczkowski jest jednym z najbardziej popularnych rysowników satyryków w Polsce. Poprzez swoją twórczość często krytykuje otaczającą rzeczywistość. Jest laureatem wielu nagród. Po wielu lat udało mu się wyjść z uzależnienia od narkotyków. I właśnie o niełatwej walce o swoje życie opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej.

  Komiksy Grzegorza Rosińskiego przetłumaczono na ponad 40 języków. Rysownik i malarz pochodzi ze Stalowej Woli jednak na stałe mieszka w Szwajcarii. Odwiedziła go tam dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Dlaczego artysta nazywa swoją pracownię norą? Jaką techniką najchętniej tworzy swoje prace? Jakim jest partnerem dla swojej wybranki Krystyny Muller? I czy dobrze im się żyje na emigracji?

  Marcin Kościelniak wybrał "życie włóczęgi". Od kilku miesięcy mieszka w namiocie w Zakopanem. Postanowił żyć w celibacie i w pełni poświęcić się sztuce. Co to oznacza? Dzień rozpoczyna od medytacji, a następnie rysuje. Co lub kogo przedstawiają jego portrety? Jak na nowego mieszkańca zareagowali górale? Czy się z nim dogadują?

  Katarzyna Majewska i Andrzej Tylkowski - za pomocą niezwykłych rysunków i kartek pocztowych - dzielą się pozytywną wizją świata i dobrymi emocjami. Ich pocztówki znane są w całej Polsce. Kto ich namówił, aby zaczęli je tworzyć? Czy rzeczywiście słowa można zastąpić rysunkami? Ile już powstało takich kartek i rysunków? Które kartki najlepiej się sprzedają? Katarzynę Majewską i Andrzeja Tylkowskiego gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Zbigniew Stanisławski (61 l.), animator, scenarzysta, rysownik i współtwórca m.in. kultowego "Bolka i Lolka" nie ma za co żyć! Dlaczego stowarzyszenia wspierające artystów nie mogą mu pomóc? Czy próbował szukać innej pracy? Eksperta Dzień Dobry TVN Lukę Szaranowicza zapytaliśmy o to, jak w takiej sytuacji można zabezpieczyć swoją przyszłość.

  Pierwszym jego honorarium były ... darmowe obiady w szkole. Rok temu ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a jego prace publikują m.in. "Time" i "New York Times". Poznajcie genialnego polskiego rysownika: Jana Bajtlika! Jak udało mu się osiągnąć międzynarodowy sukces?

  Gościem Dzień Dobry TVN był Tomasz Broda - rysownik, twórca portretów z przedmiotów codziennego użytku, które są już nikomu niepotrzebne. Od czego zaczęła się jego przygoda z tworzeniem niecodziennych portretów? Z jakiej instalacji jest najbardziej dumny? Gdzie można obejrzeć jego najnowszą wystawę?

  Kiedyś chciał zostać znanym malarzem. A został znanym rysownikiem. Do czołówki polskich rysowników rysowników- satyryków dołączył Andrzej, który rysuje. Jego rysunki bija rekordy popularności w Internecie. Co robił w TVN24? I kim jest Andrzej? Rysunki czyjego satyryka bawią najbardziej? A w naszym studiu rysował... Zobaczcie!

  Polska wokalistka jazzowa Urszula Dudziak i rysownik Andrzej Pągowski przyjaźnią się od wielu lat. Jak zaczęła się ich przyjaźń? Nad czym teraz pracują? Jakie brzmi motto życiowe wokalistki? W jakiej imprezie ostatnio uczestniczyli? Z Urszulą Dudziak i Andrzejem Pągowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.