Polska

Kołobrzeg - miasto dla miłośników sportu i nie tylko. Co warto w nim zobaczyć?

Polska

Przez Polskę przechodzi fala upałów. W tak gorące dni najlepiej odpoczywa się nad morzem. Kurortem, który warto odwiedzić jest Kołobrzeg. Co można tam zobaczyć? Jakie atrakcje oferuje turystom?

Dlaczego warto przyjechać do Kołobrzegu?

Kołobrzeg to jeden z najciekawszych nadmorskich kurortów. Coś dla siebie znajdą tu rodziny z dziećmi, seniorzy oraz osoby, które lubią aktywny wypoczynek. Dla tych ostatnich szczególnie interesujące będą zawody Kołobrzeg Kite Challenge. Ich koordynatorem jest Marek Rowiński. - Do Kołobrzegu zawitali najlepsi zawodnicy z Polski, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Nie ma wśród nas tylko Maksa Żakowskiego, wielokrotnego Mistrza Polski, który właśnie bierze ślub - powiedział sportowiec.

Każdy, kto chce zobaczyć zmagania zawodników, powinien się wybrać na tzw. plażę centralną. - Zapraszamy widzów pod latarnię morską w Kołobrzegu, można nas także spotkać w amfiteatrze. Z jednej strony mamy falochron, na który można wejść, a z drugiej - plażę i piękną promenadę z restauracjami oraz molo. Tym samym można nas oglądać z trzech stron - wyjaśnił Marek Rowiński.

Włodarze Kołobrzegu przygotowali też atrakcje dla amatorów rowerów. Są nimi cztery ścieżki, które łącznie liczą 140 km. Specjalne trasy przygotowano także dla osób, które lubią spacerować lub uprawiają nordick walking.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Warto dodać, że Kołobrzeg to nie tylko morze, mole czy trasy rowerowe lub spacerowe. Przyjeżdżając do miasta, warto znaleźć czas, aby wybrać się na latarnię morską. Na uwagę zasługuje również Jarmark Solny. Można tam spróbować lokalnych przysmaków, a także podejrzeć, jak kiedyś wytwarzano narzędzia i przedmioty codziennego użytku.

Będąc w Kołobrzegu, warto także zobaczyć zbudowaną w XVII wieku twierdzę, a także bazylikę i ratusz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Gdzie Małgorzata Ohme i Filip Chajzer pojadą na wakacje? Znamy ich ukochane miejsca

Lizbona otoczona kordonem sanitarnym. Wzrost zakażeń COVID-19 doprowadził do zamknięcia miasta

Jak zadbać o rośliny przed wyjazdem na wakacje? Dzięki tym sposobom przetrwają nawet 3-tygodniowy urlop

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości