Polska

Dzieńdobrobus w Kołobrzegu. Miasto sportów wodnych i rybołówstwa

Polska

Aktualizacja:

Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny i z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Tym razem Dzieńdobrobusem Piotr Wojtasik oraz Diana Kautz wybrali się do Kołobrzegu. Czym może nas zaskoczyć to miasto?

Kołobrzeg miastem sportów wodnych

Kołobrzeg to miasto w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Położenie u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim, umożliwia turystom i mieszkańcom rozwijanie zainteresowań dotyczących sportów wodnych. Nawet jesienią można tam spędzić aktywny i zdrowotny wypoczynek w harmonii z naturą.

Szerokie plaże, urokliwe parki, nowoczesna marina, bliskość lasów i wytyczone szlaki turystyczne stanowią doskonałą bazę dla zapaleńców Nordic Walking, wycieczek rowerowych, żeglarstwa oraz kajakarstwa. Ponadto, według szacunków Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Surfingu, fala nadająca się do pływania występuje tu ponad 200 dni w roku. Co jednak istotne - nie trzeba być świetnym surferem czy pływakiem, aby czerpać przyjemność z pobytu nad morzem. Doskonałą alternatywę stanowi pływanie relaksacyjne, aerobik wodny czy spacery wzdłuż plaży.

Rybołówstwo w Kołobrzegu

Kołobrzeg był istotnym miejscem na mapie Europy już w średniowieczu. Ze względu na solanki, rozwijała się tu działalność zarówno warzelnicza jak i kupiecka. Do dzisiaj ważne jest tutaj rybołówstwo. Co roku jest nawet tu organizowany Festiwal Rybny.

To już trzecia edycja tego festiwalu. Bardzo się cieszymy, bo na początku nikt chyba nie wierzył, że będzie kontynuacja po pierwszej imprezie. Jest to impreza, która ma integrować różne środowiska ze środowiskiem rybackim, które jest tak silne w Kołobrzegu, a często się o tym zapomina. Myśli się o miejscach noclegowych, pięknych hotelach, pensjonatach, uzdrowiskowej części Kołobrzegu, a zapomina się, że około 500 rybaków pracuje tu w porcie - to jest ponad 60 jednostek

- tłumaczył w rozmowie z Dianą Kautz dyrektor Lokalnej Grupy Działania "Morze i Parsęta", Tomasz Grobla.

Impreza ma za zadnie promowanie produktów rybnych, przepisy kulinarne na rybę. Zapewnia mnóstwo atrakcji i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży, a także występy czy szanty.

Niezwykła historia miasta Kołobrzeg. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości