Styl życia

Jak rozciągnąć spodnie po praniu?

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
dziewczyna, która zakład jeansy

Jeśli Twoje spodnie skurczyły się w praniu, to wiedz, że jest wiele domowych sposobów na to, aby ponownie były jak nowe. Dobierz odpowiednią metodę do rodzaju spodni i błyskawicznie przywróć im właściwy rozmiar.

Jak rozciągnąć spodnie jeansowe?

Najczęstszym rodzajem spodni, które kurczą się tuż po praniu, są jeansy. Powodem jest zbyt wysoka temperatura. Nie musisz jednak martwić się, że spodnie nadają się tylko do wyrzucenia. Dzięki domowym sposobom przekonasz się, jak rozciągnąć spodnie jeansowe w pasie, aby przywrócić im dawny rozmiar.

"Styl na wagę złota"

Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzieDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Jeśli chcesz rozciągnąć spodnie jeansowe, przygotuj sobie spryskiwacz z wodą. Spryskaj miejsca przy pasie w taki sposób, aby były wilgotne (takie jak np. po wyciągnięciu z pralki). Użyj swojej siły, aby rozciągać je wszerz. Wilgotne spodnie ubierz na siebie i wykonaj kilka przysiadów. Zadbaj o to, aby cały czas być w ruchu. Możesz zastosować np. zgięcia nogi w kolanach czy pochylenie się do przodu. Teraz możesz je założyć np. na krzesło i przechowywać je tam aż do momentu wyschnięcia. Dzięki temu zabiegowi rozciągną się w pasie. Odczekaj, aż spodnie wyschną i załóż je na siebie.

Jak rozciągnąć spodnie ze streczem?

Aby rozciągnąć spodnie ze streczem, możesz zastosować powyższe rady dotyczące poszerzenia spodni jeansowych. Drugą metodą jest rozłożenie deski do prasowania, a następnie spryskanie spodni ze streczem w miejscach, gdzie są lekko ciasne. Teraz czas na prasowanie. Ustaw wysoką temperaturę. Wyprasuj odzież gorącym żelazkiem z użyciem sporej ilości pary wodnej. Ruchy żelazka powinny delikatnie rozszerzać materiał. Powtórz tę czynność kilkakrotnie.

Jeśli nie wiesz, jak rozciągnąć spodnie dresowe, najlepiej poluźnić gumkę, która jest w pasie. Jeśli są skurczone przy nogawkach, gdzie są ściągacze – spróbuj kilkakrotnie je rozciągnąć dłońmi, powinny mniej uciskać na kostkach.

Jak rozciągnąć spodnie w udach?

Rozciąganie spodni w udach, np. z jeansowego materiału, jest o wiele prostsze niż w przypadku rozciągania pasa. Wystarczy ubrać spodnie na siebie i zobaczyć, które dokładnie fragmenty trzeba lekko poszerzyć, aby zyskały dawny rozmiar. Jeśli już wiesz, które miejsca trzeba rozciągnąć, ułóż spodnie na kocu lub w innym, bezpiecznym miejscu. Do rozciągania przyda się butelka ze spryskiwaczem, do której trzeba wlać letnią (nie gorącą) wodę. Spryskaj miejsca, które są za wąskie wodą, a następnie rozciągaj materiał wszerz. Powtórz tę czynność dwa razy. Następnie ubierz wilgotne spodnie jeansowe i zrób przysiad. Powtórz to kilkakrotnie. Przez kilka minut postaraj się ruszać jak najwięcej, szczególnie w taki sposób, aby partie ciała, gdzie chcesz rozszerzyć materiał, cały czas pracowały. Po kilku minutach, możesz je zdjąć i odłożyć do wyschnięcia.

Jak rozciągnąć spodnie w łydkach?

Jeśli spodnie po praniu lub nieudanych zakupach okazały się za małe, możesz zastosować domowy sposób, aby lekko je rozciągnąć. Do tego przyda się Tobie także spryskiwacz z letnią wodą. Ułóż spodnie w bezpiecznym miejscu i spryskaj nogawki wodą. Rozciągaj spodnie jeansowe, najlepiej robić to od góry do dołu. Pamiętaj, żeby powtórzenia robić w dokładnie taki sam sposób – zarówno dla lewej, jak i prawej nogawki. Intensywność powinna być taka sama, aby spodnie były równej długości po rozciągnięciu.

Po kilkukrotnym rozciągnięciu, załóż suche jeansy na siebie i wykonuj ruchy w taki sposób, aby dopasowały się do Twojej sylwetki.

Jak rozciągnąć spodnie z elastanem tuż po zakupie?

Jeśli Twoje spodnie wydawały się idealne w przymierzalni podczas zakupów, a w domu okazały się lekko ciasne, możesz zastosować prosty trik. Zwilż je w pasie lekko wodą, a następnie załóż na siebie. Teraz musisz postawić na aktywność – dużo się schylaj, a spodnie szybko dopasują się do Twojej sylwetki. W ten sposób, delikatnie się rozciągną i będą idealne do noszenia.

Zastanawiasz się jak rozciągnąć spodnie z bawełny? Najlepiej po prostu nosić je przez długi czas i aktywnie wykonywać codzienne czynności. Załóż je rano i rozpocznij np. sprzątanie. Podczas nadmiernego schylania się, robienia przysiadów czy rozciąganiu nóg, sprawisz, że będą lekko luźniejsze. Dzięki temu spodnie bawełniane się rozciągną, staną się komfortowe, ale nadal będą wyglądać estetycznie.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości