Styl życia

Widzowie Dzień Dobry TVN przepraszają swoich bliskich na antenie. "Mamusiu, jestem zwykłym tchórzem"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Pogódźmy się na Święta

Święta to czas podawania ręki na zgodę i wybaczania sobie nawzajem. Nasi widzowie mieli niepowtarzalną okazję do przeprosin na antenie TVN. Ich słowa skruchy i żalu przeczytał w Dzień Dobry TVN słynny lektor, Jarosław Juszkiewicz.

Przeprosiny w Dzień Dobry TVN

Niedawno zachęcaliśmy naszych widzów, aby napisali swoje przeprosiny i przesłali je nam, abyśmy mogli przeczytać je w ich imieniu. Historie, jakie czytamy, niezwykle nas poruszają. Oto kilka z nich:

- Pan Aleksander pisze: "Chciałbym przeprosić mojego byłego kierownika, obecnego kierownika i wszystkich, którzy uważają, że postąpiłem niepotrzebnie. Nie chcę wchodzić oknem, więc proszę o otwarcie drzwi".

- Tarnów, czyli wschód. Pan Tomasz przeprasza Jolę, że choć obiecał, że zadzwoni, to nie zadzwonił. Nie zadzwonił, bo naprawdę zgubił nr telefonu. Jolu, jeśli słyszysz te przeprosiny, oddzwoń.

- Jeśli przed świętami z waszą pomocą uda się przeprosić moją ukochaną mamę, którą zawiodłam, będę wdzięczna. "Mamusiu, jestem zwykłym tchórzem, bardzo cię przepraszam, zawsze byłaś tam, gdzie cię potrzebowałam. A ja nie dość, że nie oddałam ci pieniążków, to było mi tak głupio, że jeszcze się nie pojawiłam. Proszę cię, wybacz mi, Asia".

- - Warszawa, pan Krzysztof pisze: "Drodzy rodzice, jeszcze tego wam nie powiedziałem, ale pewnie znajdę odwagę, powiem wam to tuż po Wigilii. Ten semestr zawaliłem i nie wiem, czy prawo to jest to, czego chcę w życiu".

Najważniejsze zasady przepraszania

Sposobów na to, jak kogoś przeprosić, jest bardzo dużo, jednak zdaniem psychologów istnieje kilka najważniejszych zasad związanych z przepraszaniem:

  • mówienie przepraszam bez słowa "ale", ponieważ w ten sposób zaprzeczamy swojej wypowiedzi; lepiej zakończyć zdanie, zanim wypowie się "ale",
  • przepraszamy za własne działania,
  • nie należy zaprzeczać emocjom swoim ani drugiej osoby,
  • przeprosiny nie powinny prowadzić do kolejnej kłótni lub ustalenia, kto jest winny,
  • prawdziwe przeprosiny wiążą się ze zmianą zachowania.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości