Styl życia

Jak ludzie sukcesu zaczynają swój dzień? Poznajcie ich poranne nawyki

Styl życia

W wywiadach ludzie powszechnie uważani za ludzi sukcesu, jak Mark Zuckerberg czy Steve Jobs, wielokrotnie opowiadali o swoich porannych nawykach. Utrzymywali, że to właśnie codzienna rutyna i dobrze rozpoczęty dzień były kluczami ich sukcesu. Jak wziąć z nich przykład? W Dzień Dobry TVN opowiadała o tym dziennikarka, Aga Kozak.

Rutyna kluczem sukcesu

Okazuje się, że to rutyna stoi za sukcesem prywatnym i zawodowym. Dzięki niej czujemy się pewnie, ponieważ wiemy, jak nasz dzień będzie wyglądał. W świecie, w którym nieustannie jesteśmy zaskakiwani czymś nowym, nawyki są stałością, których potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

- To jest jednocześnie najpopularniejszy temat rozwoju osobistego i najbardziej znienawidzony. (...) W sumie ja zawsze myślałam, że to jest trochę kijowe, ale jak zaczęłam jeździć do szpitali ajurwedyjskich to okazało się, że te przykazania z ajurwedy są super podobne do tego, co w latach 80. wymyślono dla ludzi sukcesu - mówiła w Dzień Dobry TVN Aga Kozak.

Jak ludzie sukcesu zaczynają dzień?

Co zatem powinni robić ludzie sukcesu? Otóż okazuje się, że przede wszystkim powinni rano wstawać i zaczynać dzień od rozwijających, napędzających i inspirujących rzeczy, jak poczytanie książki czy posłuchanie podcastu.

- Trzeba ustalić sobie godzinę, która jest dla nas fajna. (...) Ajurwedyjsko byłaby to 3 w nocy, jeśli byśmy byli w Indiach, a ajurwedyjsko w Polsce, to jest np. 6 czy 7 rano.. (...) To jest też taki czas, który spędzamy po prostu bez ludzi - tłumaczyła dziennikarka.

Ludzie sukcesu zazwyczaj przez cały dzień są w biegu, a wieczory spędzają w towarzystwie, więc dla nich to właśnie poranek jest idealną porą, by o siebie zadbać. Istotne jest wówczas także ścielenie łóżka. Pułkownik William McRaven mawiał: "Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od pościelenia swojego łóżka" .

- On opowiada o tym, że to jest pierwsza czynność, która już może nam mówić o tym, że jest okej. Po pierwsze - masz porządek, po drugie - nawet jak ci się podczas dnia nic nie uda, to wracasz do czegoś, co sama stworzyłaś, jest porządek i widzisz, że to jakoś wygląda - wyjaśniała w naszym programie Aga Kozak.

A jakie są pozostałe rady? Sprawdźcie poniżej:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości