Paweł Nowak o książce "Cudze życie"
Paweł Nowak w cyklu "PO MĘSKU" opowiedział o tym, że wiele lat żył cudzym życiem. Jak mówił, żył tak długo i było to dla niego bardzo niekomfortowe doświadczenie.
- Żyłem osobą, którą nie chciałem być przez wiele lat. Przez wiele lat bycia tym nastolatkiem, tym zagubionym chłopcem z małego miasta, ja żyłem według schematu, który ktoś mi narzucił. Temat homoseksualizmu nie istniał, nie wolno mi było go poruszać. Nikt tego nie chciał poruszać - powiedział pisarz.
Jednym ze stałych pytań w cyklu jest to o definicję "męskości". Paweł Nowak zaznaczył, że dla niego jest to odpowiedzialność za własne czyny. - Ja ponoszę konsekwencje błędów, które zrobiłem, tego, co powiedziałem i na co się zdecydowałem. To jest poczucie męskości, które ja w sobie mam - wyjaśnił.
Największy sukces Pawła Nowaka?
Pisarz przyznał się do cechy, której nienawidzi, czyli do ambicji, która objawia się tym, że jeśli coś wyznaczy sobie jako sukces to od razu podnosi poprzeczkę.
- Chyba moim największym sukcesem jest to, że jestem osobą, którą dziś jestem. To, że nauczyłem się wielu rzeczy w moim życiu i z wieloma rzeczami sobie poradziłem. To, że ciągle chce iść na przód. To jest chyba mój największy sukces - wyjaśnił.
Paweł Nowak powiedział także dlaczego zdecydował się odbudować relacje ze swoimi rodzicami, o których opowiedział w pierwszej części wywiadu.
- To jest właśnie ten bagaż przeszłości, który oddziałuje. Rzeczywiście wybierałem zawsze partnerów dużo starszych od siebie i lubię takich ludzi, bo oni mnie pasjonują. Ja zawsze mam takie poczucie, że od takich osób mogę się dużo uczyć. Nawet w kontekście towarzyskich kontaktów, ja zawsze mam wszystkich znajomych dużo starszych od siebie. Kiedy masz znajomych, którzy mają 40, 50, a nawet więcej lat to ich rodzice mają 70. Był taki okres, kiedy ci rodzice zaczęli im umierać - tłumaczył.
I dodał:
- Ja w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że może być za późno. Dlatego dążyłem do tego, żeby jakoś wyprostować te relacje, nawet jeśli one nie są wyprostowane, tak, jak bym chciał, bo tam nie ma akceptacji czy tolerancji.
Pierwszą część wywiadu można zobaczyć klikając w link.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Damian Michałowski chwali się scenicznym debiutem 7-letniego syna. "To była oscarowa rola"
- Organizują TEDx Warsaw Women pro bono. "Wszyscy na tym korzystamy, zmieniamy świat na lepsze"
- Tajemnice rodzinnego imperium kosmetycznego. "Lata spędzamy na badaniach"
Autor: Daria Pacańska
Reporter: Daria Pacańska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online