Hobby

Kicia Kocia od 10 lat podbija serca najmłodszych. Jak narodziła się postać?

Hobby

Aktualizacja:

Kicia Kocia jest bohaterką książeczek dla najmłodszych i obchodzi już 10. urodziny. Stworzyła ją Anita Głowińska, która opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o swojej bohaterce. Na czym polega fenomen serii „Kicia Kocia” i jak zrodził się pomysł na jej realizację?

Początki Kici Koci

Za serią książeczek „Kicia Kocia” stoi Anita Głowińska pisarka i ilustratorka, która na swoim koncie ma dziesiątki publikacji. W tym roku mała kocia bohaterka obchodzi 10. urodziny, jednak w rzeczywistości narodziła się już wcześniej, gdy na świat przyszła córka autorki. Dziewczynka przechodziła fascynację kotkami i ich wizerunkami.

Pewnego razu po prostu dała mi do zrozumienia, poprosiła mnie, żebym ja namalowała jej własnego kota

- opowiadała Anita Głowińska, przyznając, że razem z pociechą zabrała się za malowanie.

Pierwsza książka o Kicki Koci powstała własnym nakładem pisarki i została wydrukowana na domowej drukarce. Anita Głowińska pokazała to wydanie widzom Dzień Dobry TVN.

Kicia Kocia uczy

Pierwsza książeczka o Kici Koci opowiedziała o jej przygodzie z gotowaniem. Każda kolejna odsłona serii poświęcona jest jednemu tematowi, a występujący w niej bohaterowi uczą dzieci różnych zachowań. Jak rodziły się poszczególne opowiadania?

Myśmy z mężem opowiadali różne historyjki. Czasami on opowiadał, czasami ja i któregoś razu po prostu mąż powiedział: a słuchaj, może spiszesz to wszystko?

- zdradziła Anita Głowińska

Z czasem tematy podejmowane w serii „Kicia Kocia” stawały się poważniejsze i podejmowały kwestie np. rzeczy, które mogą stresować dzieci. Autorka nie wie jednak, czy poruszy (albo czy w ogóle zdąży poruszyć) temat pandemii koronawirusa. Zaapelowała też, by jak najczęściej czytać książki dzieciom i zaprosiła na fanpage Kici Koci, gdzie organizowane są różne zabawy.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości