Hobby

Czas na książkę – czyli co zrobić z nadmiarem wolnego czasu w domu

Hobby

Czas na książkę – czyli co zrobić z nadmiarem wolnego czasu w domu

Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach, dlatego staramy się wyjść naprzeciw rodzicom, dzieciom oraz wszystkim tym, którym odnalezienie się w tej sytuacji sprawia kłopot. Z racji tego, że mamy więcej wolnego czasu, warto go wykorzystać na rozwijanie swoich pasji, czy nadrobienie czytelniczych zaległości. Zobacz inspiracje i propozycje na konstruktywne spędzanie czasu w domu.

Izolacja z książką

W związku z pandemią koronawirusa zarówno szkoły, jak i miejsca pracy zostały czasowo zamknięte. Wiele osób nie może się odnaleźć w nowej sytuacji i z trudem znosi nadmiar wolnego czasu. Lekarstwem na tę nietypową sytuację mogę być książki. Chcąc urozmaicić nam czas spędzony w domowej izolacji, Empik podjął inicjatywę, która z pewnością zainteresuje niejedną osobę.

Teraz, w odpowiedzi na obecną, trudną sytuację Empik postanowił się zaangażować i w sposób wartościowy wesprzeć. Co zrobiliśmy? Daliśmy dostęp do naszego flagowego programu Empik Premium dla wszystkich, na 60 dni za darmo. W ramach tego zapewniliśmy szereg różnych korzyści, m.in. dostęp do 13 tysięcy e-booków, audiobooków, podcastów w naszej aplikacji Empik Go. Za darmo 

- powiedziała Mona Kinal, Pomysłodawczyni Akcji Empik Premium dla Wszystkich.

Jak zauważyła Kinal, Empik jest marką zaangażowaną, która od wielu lat wspiera czytelnictwo w Polsce, m.in. akcją „Przecinek i kropka”. Prócz tego, Empik każdego roku przekazuje książki szkołom i bibliotekom w ramach inicjatywy „1000 powodów by czytać”. Marka organizuje również wiele spotkań z autorami, a kuratorką zeszłorocznego festiwalu literatury „Apostrof” była sama Olga Tokarczuk.

Książki za darmo

Bezpłatny dostęp do usługi Empik Premium umożliwia nie tylko odkrywanie tysięcy audiobooków, e-booków, podcastów i słuchowisk, ale i bezpieczną, darmową dostawę zamówień złożonych na stronie Empik.com. Akcja już teraz cieszy się tak dużą popularnością, że przez ostatnie kilka dni skorzystało z niej ponad 300 tysięcy nowych użytkowników.

Jest czego słychać, bardzo dużo wartościowych pozycji. W ramach tej oferty audiobooków i ebooków wprowadzamy też lektury za darmo, odpowiadając tak naprawdę na potrzebę i rodziców i dzieci, którzy są w trybie nauki domowej, ale też nauczycieli i szkół. Także zachęcamy, wchodźcie na Empik.com. Tam znajdziecie wszystkie informacje 

– wyjaśniła Pomysłodawczyni Akcji Empik Premium dla Wszystkich.

Ze względu na panującą sytuację odwołano wiele wydarzeń literackich. Niektóre z nich, m.in. spotkania autorskie przeniesiono do Internetu.

Unia literacka organizuje takie codzienne spotkania z pisarzami na Facebooku, już tam czytałem książki, także też tam zapraszamy 

– powiedział Marcin Szczygielski, pisarz nominowany w konkursie „Przecinek i Kropka”.

„W domu jest fajnie i kropka!”

Prócz programu edukacyjnego „Przecinek i Kropka”, Empik i Rzecznicy Nauki zaprasza dzieci i dorosłych na cykl warsztatów online pod hasłem „W domu jest fajnie, i kropka!”. W ramach inicjatywy, młodzi naukowcy podsuną widzom wiele inspiracji do zabawy i rozwijających eksperymentów.

Robimy sporo takich rzeczy. Mamy bardzo dużo ciekawych pomysłów, bo przenieśliśmy się do online-u i zorganizowaliśmy warsztaty online pod takim hasłem „W domu jest fajnie i kropka” i dajemy bardzo dużo inspiracji. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Rzeczników Nauki, czyli młodymi naukowcami, organizujemy online, na naszym profilu na Facebooku, ale też na stronie www.przecinekikropka.pl warsztaty, gdzie rodzice z dziećmi mogą sobie oglądać, szukać fajnych pomysłów, ale jednocześnie się uczyć, poszerzać swoje horyzonty i rozwijać swoje pasje z astronomii, fizyki, chemii i biologii 

– wyjaśniła Mona Kinal.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Szlifujemy angielski w domu. Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Ułatwienia dla seniorów w czasach epidemii. Sklepy dołączają do akcji

Przerwa w szkołach prawdopodobnie będzie przedłużona. Minister Piontkowski zapowiada system nauki zdalnej


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
66
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0