Styl życia

Ekskluzywna Psia Wioska. "Nie zgadzamy się na to, żeby pies był w boksie czy na betonie"

Styl życia

Aktualizacja:

Piotr Wojtasik udał się do Przemyśla i odwiedził Psią Wioskę. To właśnie w tym miejscu czworonogi pod okiem swoich opiekunów mogą poczuć namiastkę domu oraz oswoić się z nowymi warunkami przed adopcją. Na czym polega funkcjonowanie nowoczesnego schroniska? Opowiedział nam o tym pomysłodawca miejsca, pan Radosław.

Nowoczesny projekt Psia Wioska

Psia Wioska to pionierski projekt, który ma na celu polepszyć komfort życia zwierzaków ze schronisk, szczególnie tych starych i schorowanych. Czworonogi, które do tej pory zamknięte były w boksach, dzięki inicjatywie mogą poczuć, czym jest domowe ciepło, kanapa i czuły opiekun.

- Zrobiliśmy projekt Psia Wioska i stwierdziliśmy, że nie zgadzamy się na to, żeby pies był w boksie czy na betonie. Chcemy normalności dla tych psów – powiedział pan Radosław.

Mężczyzna przyznał także, że wiele osób chcąc pomóc bezpańskim psom spacerującym po ulicach, łapie je i prowadzi do schroniska. Niestety jest to tzw. niedźwiedzia przysługa. Ilość psów przebywających w jedynym ośrodku jest przerażająca. Czworonogi zamknięte w boksach zazwyczaj spędzają tam ostatnie dni swojego życia.

Tam jest już tylko wegetacja. My te psy wyciągamy z tego systemu i dajemy je do psich domków

- dodał mężczyzna.

Psia Wioska – funkcjonowanie

Psia Wioska jest nowoczesnym schroniskiem, które ma na celu zapewnić czworonogom lepszą jakość życia. Na terenie wioski powstało wiec siedem domków, a w każdym z nich przebywa pies i człowiek. Opiekunowie codziennie rano wychodzą z podopiecznymi na spacery, a następnie karmią je i przez 8, a nawet 10 godzin przebywają z nimi w domku. Dzięki temu psiaki uczą się przystosowania do domowych warunków. Twórcy pracują także nad psychiką pupili oraz przygotowują je do adopcji.

- Będziemy robić tak, że jednego pieska wydamy na adopcji i bieżymy kolejnego. Zamysł jest taki, że ma być z nami około 2-3 psów w każdym domku – powiedziała jedna z opiekunek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Unia Europejska chce wprowadzić paszporty dla zaszczepionych. Czy Polski rząd popiera ten pomysł?

Czy możemy skorzystać z hotelu w przypadku pogrzebu rodzica?

Blue Monday nie taki straszny! Sprawdzone sposoby na poniedziałek, czyli jak dobrze zacząć tydzień?

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Piotr Wojtasik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości