Mniej plastiku? Ekspres do gazowania wody w domu
Systematyczne nawadnianie organizmu pozwala uniknąć nagłego uczucia pragnienia, ale niesie za sobą także inne korzyści. Woda oczyszcza nasze ciało z toksyn oraz innych szkodliwych substancji, sprzyja lepszej przemianie materii, a w dodatku wpływa na nawilżenie i jędrność skóry, poprawiając tym samym jej wygląd. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób regularnie sięga po ten dobroczynny napój. Regularne picie wody nie dla każdego jest jednak łatwe, zwłaszcza gdy woli się jej gazowaną wersję.
Ekologiczne rozwiązania
Przynoszenie ze sklepu ciężkich zgrzewek plastikowych butelek wody, które stanowią zagrożenie dla środowiska, może uprzykrzać codzienność. Konrad Koterba znalazł skuteczne rozwiązanie tego problemu. Miłośnik ekologicznych gadżetów nie ma wątpliwości, że zrobienie wody gazowanej we własnej kuchni zajmuje zaledwie kilka minut. Co ważniejsze, możemy cieszyć się jej orzeźwiającym smakiem bez wychodzenia z domu. Wszystko to za sprawą ekspresu do gazowania wody SodaStream.
Gadżet jest super eko i możesz z niego korzystać w dowolnym miejscu w domu, bo nie potrzebujesz nawet podłączenia do prądu. Działa on na zasadzie wymiennych cylindrów, jeden taki cylinder wystarcza na 60 litrów wody. To urządzenie gazuje nam wodę
- wyjaśnił Konrad Koterba. Jak zrobić wodę gazowaną w domu? Samodzielne przygotowanie bąbelków wymaga jedynie kilku prostych kroków. Co więcej, ekspres do gazowania wody SodaStream pozwala uzyskać napój lekko lub mocno gazowany, dlatego jego potencjał mogą wykorzystywać nawet najbardziej niezdecydowane i wybredne osoby.
Eko produkty do domu dla każdego – osłonki na cytrusy
W kuchni miłośnika ekologii nie powinno także zabraknąć innych, równie przydatnych gadżetów less waste. W Dzień Dobry TVN Konrad Koterba zwrócił uwagę na niewielkie osłonki z biodegradowalnego materiału, z pomocą których można bezpiecznie przechowywać ulubione owoce cytrusowe, aby nie wyschły. Te oryginalne eko gadżety do domu pozwalają na dłużej zachować świeżość pomarańczy, cytryn czy grejpfrutów. Pierścienie o nieco większej średnicy mogą z kolei posłużyć jako pokrywki do porcelanowych i szklanych misek, w których przechowujemy żywność.
Woskowijki – co to jest i dlaczego dobrze mieć je w domu?
Niepozorny kawałek materiału nasączony woskiem pszczelim i innymi substancjami, między innymi olejkiem sosnowym, to z kolei ekologiczny zamiennik folii spożywczej, w którą zawijamy pieczywo lub gotowe kanapki, czyli tzw. woskowijka. Konrad Koterba zauważył, że taka chusteczka wielokrotnego użytku posłuży nam w kuchni nawet przez kilka miesięcy. Plastikowe torebki do chleba czy bułek można także zastąpić płóciennym woreczkiem.
Doniczki magnetyczne – dla fanów roślin w kuchni
Miłośnicy biodegradowalnych materiałów powinni także zainteresować się nietuzinkowymi doniczkami magnetycznymi, które za sprawą wbudowanego magnesu można umieścić na lodówce. Zioła posadzone w kolorowych osłonkach będą pięknie się prezentować, a zdaniem Konrada Koterby to także idealna propozycja dla właścicieli kotów.
Zobacz także:
- O ile kobiety płacą więcej za kosmetyki? Porównaliśmy ceny produktów dla pań i panów tych samych marek
- Polscy studenci zdobyli dwa pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach robotów
- Dania z pięciu składników według Darii Ładochy
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN