Styl życia

Dziewczyny wspierają dziewczyny. Jak wychować córkę na mądrą i silną?

Styl życia

Nie od dziś wiemy, że polskie nastolatki mają najniższą samoocenę w Europie. Jak zatem wspierać mądrze swoje koleżanki, siostry, córki i przyjaciółki? O tym opowiedziały nam Karolina Czarnecka, aktorka, wokalistka, autorka tekstów, performerka oraz Daria Abramowicz, psycholog sportowy.

Wsparcie młodych dziewczyn

Badania pokazują, że 40 procent nastolatek chce być w przyszłości youtuberkami, 21 procent projektantkami stron internetowych. Jednocześnie jest jeden smutny wynik, który mówi o tym, że młode Polki mają najniższą samoocenę w Europie. Jak zatem w codziennym życiu wspierać młodzież i pomagać w budowaniu pewności siebie oraz poczucia własnej wartości?

Obserwujemy takie zjawisko, w którym coraz trudniej o autorytety. To widać nawet w sporcie. Dlatego bardzo ważne jest, aby w procesie wychowania w środowisku rodzinnym, a także w grupach społecznych te autorytety się pojawiały

- powiedziała Daria Abramowicz.

"Córy" - platforma dla dziewczyn i kobiet

Karolina Czarnecka to inicjatorka platformy "Córy". Artystka, zwracając uwagę na młode dziewczynki, zauważyła, że większości brakuje poczucia własnej wartości. Bliski kontakt z zaufaną osobą sprawia jednak, że nastolatki otwierają się, przyznają do lęków i problemów. Z tego względu Karolina zaczęła budować platformę do spotkań i warsztatów. Nazwała ją "Córy", bo jak twierdzi, każda z nas jest córą i ma córę w sobie. Platforma ta działa non-profit, a wszystkie dostępne treści, podobnie jak udział w warsztatach, są bezpłatne. Celem projektu jest dotarcie do jak największej liczby nastolatek, aby stworzyć im "córowaty dom kultury", wesprzeć ich wiarę w siebie i dać dobre wzorce.

- Bardzo ważne jest to, aby inspirować dzieciaki, ale stawiać ich na równi. Niezwykle ważne jest to, aby dawać im paletę możliwości i o tym jest cała platforma cory.com.pl, żeby dziewczyny mogły wejść na stronę, gdzie mają źródło różnych możliwości - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Ile kosztuje wychowanie mistrza sportowego? "To jest troszeczkę studnia bez dna"

Helikopterowi rodzice kontra wychowanie samodzielnego dziecka. Czy nadmiar rodzicielskiej troski może szkodzić?

Wychowanie w góralskiej tradycji. "Moim obowiązkiem jest to, aby dzieci wiedziały, z jakiego miejsca się wywodzą"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości